Alexander Zverev skomentował zwycięstwo nad Hubertem Hurkaczem. To nie był dla niego łatwy mecz

Półfinał ATP Finals 2021 nie dla Huberta Hurkacza. W ostatnim meczu fazy grupowej za mocny dla Polaka okazał się Alexander Zverev. - Różnice pomiędzy czołowymi tenisistami są bardzo małe - zauważył Niemiec.

Rafał Smoliński
Alexander Zverev PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Alexander Zverev
W czwartek rozstrzygnęła się kwestia awansu do półfinału ATP Finals 2021 z drugiego miejsca w Grupie Czerwonej. Alexander Zverev pokonał w sesji dziennej Huberta Hurkacza 6:2, 6:4 i zapewnił sobie przepustkę do fazy pucharowej.

- Dzisiejszy mecz był trudny pod względem mentalnym, ponieważ musiałem wygrać. Dlatego byłem w 100 proc. skoncentrowany. Miałem wzloty i upadki, ale cieszę się, że zwyciężyłem w dwóch setach i awansowałem do półfinału - powiedział reprezentant naszych zachodnich sąsiadów, cytowany przez atptour.com.

Zverev zrobił wszystko, aby perfekcyjnie przygotować się do pojedynku z Polakiem. W czwartek postarał się o trzy przełamania i ani razu nie musiał bronić się przed stratą podania. Mecz zakończył zwycięstwem po 62 minutach.

- Zawsze możesz się poprawić. Różnice pomiędzy czołowymi tenisistami są bardzo małe. Aby wygrać, musisz poprawnie wykonać detale. Mam nadzieję, że będę w stanie to zrealizować w sobotę - wyznał mistrz olimpijski z Tokio.

W sobotnim półfinale Turnieju Mistrzów przeciwnikiem Niemca będzie lider rankingu ATP, Serb Novak Djoković. - Mierzyłem się z Novakiem w tym roku na kortach twardych każdego ważnego turnieju. Mamy zwyczaj grania przeciwko sobie w późniejszych rundach dużych zawodów. Myślę, że nasz sobotni pojedynek będzie rozrywkowy - stwierdził pochodzący z Hamburga tenisista.

Zverev ma z Djokoviciem bilans 3-7 w tourze. W obecnym sezonie Serb był lepszy w ATP Cup, ćwierćfinale Australian Open i półfinale US Open. Niemiec pozbawił za to "Nole" olimpijskiego złota w Tokio, pokonując go w półfinale.