Iga Świątek przyleciała do Australii. Ma już za sobą pierwsze treningi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / swiatekiga / Na zdjęciu: Iga Świątek
Facebook / swiatekiga / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek to kolejna gwiazda, która pojawiła się na Antypodach. Polska tenisistka po długiej podróży zameldowała się w Adelajdzie, gdzie rozpocznie zmagania w sezonie 2022.

Już 26 grudnia Iga Świątek wyleciała w daleką podróż z Polski do Australii. Zgodnie z protokołem medycznym na Antypodach w dobie pandemii COVID-19 mogą jej towarzyszyć trzy osoby. W jej sztabie znaleźli się nowy trener Tomasz Wiktorowski, trener przygotowania fizycznego Maciej Ryszczuk oraz psycholog Daria Abramowicz.

Cały zespół wylądował już w Adelajdzie, gdzie w dniach 3-9 stycznia Świątek weźmie udział w zawodach rangi WTA 500. Pod koniec lutego 2021 roku nasza tenisistka zwyciężyła w tej imprezie, ale teraz o obronę tytułu będzie trudniej, ponieważ w turnieju zagrają wielkie gwiazdy, na czele z liderką rankingu WTA, Ashleigh Barty.

Organizatorzy powitali Polkę po przylocie. Teraz musi się ona szybko zaadaptować do nowej strefy czasowej. 20-latka ma już za sobą pierwsze treningi w Adelajdzie. Jak wyglądają jej przygotowania, fani mogą się przekonać oglądając specjalne ujęcia umieszczone w mediach społecznościowych aktualnej dziewiątej rakiety świata.

Czytaj także: Przygotowania jak z koszmaru. Piętrzą się problemy Rafaela Nadala Półfinalistka Rolanda Garrosa zrezygnowała z Australian Open

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szalony trening Pudzianowskiego. "Gorąco było dziś, -10°C"

Źródło artykułu: