Hubert Hurkacz poznał kolejnego rywala. Zagra z leworęcznym Francuzem

Hubert Hurkacz poznał rywala w II rundzie wielkoszlemowego Australian Open 2022. Polak zmierzy się z leworęcznym Adrianem Mannarino, który w poniedziałek w pięciu setach pokonał Jamesa Duckwortha.

Marcin Motyka
Adrian Mannarino PAP/EPA / JAMES ROSS / Na zdjęciu: Adrian Mannarino
Mecze z reprezentantami gospodarzy zawsze są trudne - może to i sportowy truizm, ale Adrian Mannarino w poniedziałek przekonał się o jego znaczeniu. W I rundzie Australian Open 2022 Francuz zmierzył się z Jamesem Duckworthem i został zmuszony przez Australijczyka do pięciosetowej bitwy. Ostatecznie zwyciężył 6:4, 3:6, 2:6, 6:2, 6:1.

Mecz miał wiele zwrotów. Po pierwszym wygranym secie  Mannarino zaczął o wiele słabiej serwować, częściej oddawał też inicjatywę w wymianach i w efekcie przegrał dwie kolejne odsłony.

Jednak od czwartego seta to Francuz znów był postacią dominującą na korcie. Poprawił skuteczność serwisu, znakomicie radził sobie także z podaniem oraz atakami przeciwnika i dzięki temu przechylił szalę na swoją korzyść.

Mecz trwał trzy godziny i osiem minut. W tym czasie Mannarino zaserwował 18 asów, sześciokrotnie został przełamany, wykorzystał osiem z 15 break pointów, posłał 43 zagrania kończące i łącznie zdobył 141 punktów, o 16 więcej od rywala.

Dla 31-letniego leworęcznego tenisisty ze Soizy, aktualnie 69. gracza rankingu ATP, to szósty w karierze awans do II rundy Australian Open. Jego najlepszym wynikiem w Melbourne jest 1/16 finału z sezonów 2018 i 2021.

W II rundzie, w środę, Mannarino zmierzy się z Hubertem Hurkaczem, który w poniedziałek wyeliminował Jegora Gerasimowa. Będzie to drugi mecz pomiędzy tymi tenisistami. Poprzednio zmierzyli się w marcu zeszłego roku w Rotterdamie i wówczas Polak wygrał 6:3, 7:6(6).

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów australijskich
poniedziałek, 17 stycznia

I runda gry pojedynczej:

Adrian Mannarino (Francja) - James Duckworth (Australia) 6:4, 2:6, 3:6, 6:2, 6:1