Ósma tenisistka globu za burtą. Amerykanka wyrównała życiowy rezultat

Greczynka Maria Sakkari pożegnała się z marzeniami o wielkim wyniku w Australian Open 2022 w Melbourne. Amerykańska tenisistka Jessica Pegula wyrównała swój najlepszy wynik sprzed roku.

Maria Sakkari PAP/EPA / JASON O'BRIEN / Na zdjęciu: Maria Sakkari
W ubiegłym sezonie Maria Sakkari (WTA 8) awansowała do półfinału Rolanda Garrosa i US Open. W Australian Open po raz drugi doszła do IV rundy. Dwa lata temu na tym etapie zatrzymała ją Czeszka Petra Kvitova. Tym razem Greczynka przegrała 6:7(0), 3:6 z Jessicą Pegulą (WTA 21).

W pierwszym secie Sakkari obroniła piłkę setową i z 3:5 wyszła na 6:5. Nie odwróciła jednak jego losów. W tie breaku nie zdobyła nawet jednego punktu. W drugiej partii nie wykorzystała dwóch break pointów przy 1:1. Z kolei w czwartym gemie od 40-0 straciła pięć punktów z rzędu i oddała podanie. Pegula utrzymała przewagę przełamania i zameldowała się w ćwierćfinale.

W ciągu 95 minut Pegula zaserwowała sześć asów i zdobyła 28 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery z sześciu break pointów i wykorzystała trzy z pięciu szans na przełamanie. Amerykanka posłała 28 kończących uderzeń przy 17 niewymuszonych błędach. Sakkari zanotowano 20 piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek.

Dla Peguli jest to ósme zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Siedem odniosła w ubiegłym sezonie. Pierwszą taką wygraną zanotowała w IV rundzie Australian Open 2021. Wyeliminowała wtedy Ukrainkę Elinę Switolinę. Amerykanka w swoim dorobku ma jeden singlowy tytuł w WTA Tour. Zdobyła go w 2019 roku w Waszyngtonie.

Pegula po raz drugi doszła do ćwierćfinału wielkoszlemowej imprezy. Wyrównała swój najlepszy wynik w Australian Open z 2021 roku. Kolejną rywalką Amerykanki będzie Australijka Ashleigh Barty.