Ukrainka skruszyła opór Belgijki. Australijka rywalką Simony Halep

Ukraińska tenisistka Marta Kostiuk odwróciła losy meczu z Belgijką Alison van Uytvanck po przegraniu pierwszego seta. W kolejnej rundzie imprezy WTA 1000 w Miami jest Australijka Daria Saville.

Marta Kostiuk PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Marta Kostiuk
Marta Kostiuk (WTA 55) po raz drugi bierze udział w turnieju w Miami. W ubiegłym sezonie odpadła po pierwszym meczu. Teraz jest w II rundzie po zwycięstwie 4:6, 6:2, 6:1 nad Alison van Uytvanck (WTA 56). W pierwszym secie Ukrainka roztrwoniła prowadzenie 3:0. Drugą partię rozpoczęła od oddania podania, ale jej łupem padło 12 z 14 kolejnych gemów. W trwającym godzinę i 56 minut meczu Kostiuk wykorzystała sześć z 13 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie mistrzyni olimpijska Belinda Bencić.

Daria Saville (WTA 249) pokonała 7:5, 6:3 Greet Minnen (WTA 81) po dwóch godzinach i trzech minutach. Australijka została przełamana dwa razy, a sama spożytkowała cztery z 15 break pointów. W II rundzie zmierzy się z Rumunką Simoną Halep. Jekaterina Aleksandrowa (WTA 54) zaserwowała pięć asów oraz zdobyła 16 z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wygrała 6:1, 6:2 z Jasmine Paolini (WTA 45).

Heather Watson (WTA 115) zwyciężyła 6:7(5), 7:5, 6:4 Arantxę Rus (WTA 75) po trzech godzinach i 26 minutach walki. Brytyjka odrodziła się ze stanu 6:7, 1:4. W całym meczu obroniła dziewięć z 16 break pointów i wykorzystała dziewięć z 12 szans na przełamanie. Shelby Rogers (WTA 48) wygrała 3:6, 6:0, 6:3 z Amandą Anisimovą (WTA 41). Pierwsza z Amerykanek zaserwowała sześć asów i wywalczyła 34 z 48 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Miała sześć break pointów i wszystkie zamieniła na przełamanie.

Beatriz Haddad Maia (WTA 62) pokonała 7:6(2), 6:2 Nurię Parrizas-Diaz (WTA 49). W pierwszym secie Brazylijka prowadziła 5:2, by stracić cztery gemy z rzędu. Przerwała passę rywalki zdobywając przełamanie. W tie breaku Haddad Maia od 2-2 wywalczyła pięć kolejnych punktów. W drugiej partii od 2:2 zgarnęła cztery gemy i zameldowała się w II rundzie. Następną rywalką Brazylijki będzie Greczynka Maria Sakkari, finalistka niedawnego turnieju w Indian Wells.

Ann Li (WTA 65) zwyciężyła 2:6, 6:3, 6:4 Mayar Sherif (WTA 73) po dwóch godzinach i 18 minutach. Amerykanka obroniła dziewięć z 12 break pointów i zdobyła o cztery punkty więcej od Egipcjanki (95-91). Julia Putincewa (WTA 47) wygrała 4:6, 6:3, 6:1 z Nastasją Schunk (WTA 243). W drugim secie Kazaszka oddała podanie przy 1:1, ale od tego momentu zdobyła 11 z 13 kolejnych gemów.