Japonka wkroczyła do akcji w Miami. Aryna Sabalenka poznała rywalkę

Japońska tenisistka Naomi Osaka ma za sobą pierwszy mecz w turnieju WTA 1000 w Miami. Rumunka Irina-Camelia Begu została rywalką Aryny Sabalenki.

Naomi Osaka Getty Images / TPN / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Po Australian Open, z którego została wyeliminowana w III rundzie, Naomi Osaka (WTA 77) spadła w rankingu z 14. na 85. miejsce. Kolejny start zanotowała dopiero w Indian Wells, gdzie wygrała jeden mecz. W środę rozpoczęła szósty występ w Miami, gdzie jej najlepszym wynikiem jest ćwierćfinał z ubiegłego roku. Japonka pokonała 6:3, 6:4 Astrę Sharmę (WTA 96).

W trwającym 80 minut meczu Osaka zdobyła 27 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiała bronić żadnych break pointów, a sama wykorzystała dwie z 11 szans na przełamanie. W II rundzie dojdzie do starcia wielkoszlemowych mistrzyń i byłych liderek rankingu. Rywalką Japonki będzie Niemka Andżelika Kerber.

Irina-Camelia Begu (WTA 70) zwyciężyła 6:7(6), 6:1, 6:1 Hailey Baptiste (WTA 122) po godzinie i 59 minutach. Rumunka zgarnęła 38 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła dwa z trzech break pointów i zamieniła na przełamanie sześć z 17 okazji. W II rundzie zmierzy się z najwyżej rozstawioną Aryną Sabalenką.

Alaksandra Sasnowicz (WTA 60) wygrała 7:6(6), 6:4 z Xinyu Wang (WTA 87). W ciągu godziny i 41 minut był tylko jeden break point. Tenisistka z Mińska wykorzystała go w 10. gemie drugiego seta. Ajla Tomljanović (WTA 39) przegrała 6:4, 6:7(6), 2:6 z Lucią Bronzetti (WTA 102). W tie breaku drugiego seta Australijka zmarnowała prowadzenie 5-2 i piłkę meczową przy 6-5.

Madison Brengle (WTA 59) w 72 minuty rozbiła 6:2, 6:1 Alexandrę Ealę (WTA 565). Amerykanka zdobyła 60 z 93 rozegranych punktów (64,5 proc.). Wykorzystała siedem z 11 break pointów. Linda Fruhvirtova (WTA 279) pokonała 6:0, 6:4 Dankę Kovinić (WTA 66). W drugim secie 16-letnia Czeszka wróciła z 1:3. W całym meczu miała pięć szans na przełamanie i wszystkie spożytkowała.