Gwiazda z Czech nie dała się zaskoczyć. Dwie Amerykanki pokonane

Petra Kvitova rozprawiła się z Amerykanką Lauren Davis i pozostaje w grze o tytuł w turnieju WTA 1000 w Miami. Kolejną rywalką czeskiej tenisistki będzie Weronika Kudermetowa.

Petra Kvitova Getty Images / Mark Brown / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Petra Kvitova (WTA 32) notuje 12. występ w Miami i po raz piąty awansowała do IV rundy. Dokonała tego dzięki wygranej 7:5, 6:1 z Lauren Davis (WTA 94). W pierwszym secie Amerykanka z 2:4 wyrównała na 4:4. Od 5:5 Czeszka zdobyła osiem z dziewięciu kolejnych gemów.

W trwającym 82 minuty meczu Kvitova zaserwowała pięć asów. Trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Było to jej drugie starcie z Davis. W 2016 roku w półfinale w Luksemburgu Czeszka wygrała z Amerykanką 7:5, 6:3.

Weronika Kudermetowa (WTA 23) pokonała 6:1, 7:5 Shelby Rogers (WTA 48). W ciągu 88 minut moskwianka wywalczyła 20 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W ubiegłym sezonie w Adelajdzie z wygranej cieszyła się Amerykanka.

Kudermetowa awansowała do 1/8 finału w drugim z rzędu turnieju rangi WTA 1000. W Indian Wells dopiero w ćwierćfinale przegrała z Hiszpanką Paulą Badosą. Moskwianka może się pochwalić siedmioma zwycięstwami nad tenisistkami z Top 10 rankingu. Jedno odniosła w tym roku w Dubaju nad Garbiną Muguruzą.

Kvitova powalczy o trzeci ćwierćfinał w Miami (2014, 2019). Jej rywalką będzie Kudermetowa, z którą wygrała oba dotychczasowe spotkania. Czeszka dwa razy była górą w ubiegłym sezonie, w Madrycie (6:3, 4:6, 6:4) i Cincinnati (6:2, 6:4).

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Petra Kvitova awansuje do ćwierćfinału turnieju w Miami?