Świetny dzień Włoszek i Szwedek w Bogocie. Brazylijka sprawiła niespodziankę

W poniedziałek do kolejnej rundy turnieju WTA 250 w Bogocie awansowały po dwie tenisistki z Włoch i ze Szwecji. Brazylijka Laura Pigossi wyeliminowała rozstawioną z numerem piątym Francuzkę Harmony Tan.

Rebecca Peterson PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Rebecca Peterson
Tenisistki ruszyły do boju w Bogocie. Pierwszy mecz ma za sobą Sara Errani (WTA 145), która rozbiła 6:0, 6:3 Stefanie Vögele (WTA 141). W ciągu 63 minut Włoszka zdobyła 17 z 21 punktów przy drugim podaniu Szwajcarki i wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. Kolejną rywalką finalistki Rolanda Garrosa 2012 będzie Ukrainka Dajana Jastremska lub Węgierka Panna Udvardy.

W II rundzie jest też Lucrezia Stefanini (WTA 159), która wygrała 6:3, 6:4 z Despiną Papamichail (WTA 172). W ciągu 98 minut rodaczka Errani została przełamana cztery razy, a sama spożytkowała sześć z dziewięciu break pointów. Włoszka zdobyła o 20 punktów więcej od Greczynki (73-53).

Harmony Tan (WTA 90) przegrała 4:6, 3:6 z Laura Pigossi (WTA 212). W pierwszym secie Francuzka ruszyła w pogoń. Obroniła osiem piłek setowych i z 1:5 zbliżyła się na 4:5. Na więcej nie pozwoliła jej rywalka. W drugiej partii Brazylijka od 2:3 zdobyła cztery gemy z rzędu i niespodzianka stała się faktem. W trwającym godzinę i 43 minuty meczu Pigossi obroniła siedem z dziewięciu break pointów i wykorzystała pięć z 11 szans na przełamanie.

Rebecca Peterson (WTA 80) pokonała 6:4, 6:3 Marię Herazo Gonzalez (WTA 454). Szwedka w obu setach odrobiła stratę przełamania. W pierwszym podniosła się z 2:4, a w drugim wróciła z 0:2. W trwającym 91 minut meczu odparła cztery z sześciu break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Awans wywalczyła też inna szwedzka tenisistka. Mirjam Björklund (WTA 183) wykorzystała sześć z 11 szans na odebranie rywalce podania i w 66 minut wygrała 6:1, 6:3 z Renatą Zarazuą (WTA 171). Meksykanka popełniła osiem podwójnych błędów.

Tatjana Maria (WTA 237) w 73 minuty rozbiła 6:1, 6:2 Marię Carle (WTA 251). Niemka zniwelowała trzy break pointy i wykorzystała cztery z 12 okazji na przełamanie. W II rundzie spotka się z Peterson.