Hubert Hurkacz zrównał się z Jerzym Janowiczem. Przed nim tylko legenda

Hubert Hurkacz niedawno rozpoczął drugą setkę zwycięstw w ramach męskiego touru. Wtorkową wygraną w I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie wyrównał osiągnięcie Jerzego Janowicza.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz PAP/EPA / Emilio Naranjo / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Łatwo nie było. Hubert Hurkacz potrzebował dwóch godzin i 54 minut, aby pokonać we wtorek Hugo Delliena. 25-latek z Wrocławia mógł rozstrzygnąć mecz w dwóch setach, ale tie break padł łupem Boliwijczyka. Ostatecznie "Hubi" zwyciężył 7:5, 6:7(11), 6:3 i awansował do II rundy zawodów Mutua Madrid Open 2022.

Pokonując Delliena, Hurkacz odniósł 102. zwycięstwo w głównym cyklu według wyliczeń ATP. Tym samym zrównał się z liczbą wygranych pojedynków z Jerzym Janowiczem. Łodzianin legitymuje się bilansem 102-95.

Bilans Hurkacza w głównym cyklu to 102-85. Będzie go mógł poprawić już w środę, gdy zmierzy się z Alejandro Davidovichem Fokiną. Zadanie nie będzie łatwe, ponieważ Hiszpan prezentuje się w tym roku świetnie na mączce. Trzy tygodnie temu dotarł do finału zawodów ATP Masters 1000 w Monte Carlo, gdzie przegrał z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem.

Pod względem liczby wygranych meczów w ATP Tour znajduje się przed Hurkaczem tylko jedno polskie nazwisko. Wojciech Fibak zapisał na swoje konto aż 536 pojedynków (tyle samo co w deblu) i sięgnął po 15 singlowych tytułów w głównym cyklu. Dogonić legendarnego poznanianka będzie "Hubiemu" bardzo ciężko.