"Zamknijcie te bramki!" Azarenka nie wytrzymała podczas meczu z Igą

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas meczu Igi Świątek z Wiktorią Azarenką w III rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie. Wszystkiemu winien był zabłąkany kibic.

Anna Bagińska
Wiktoria Azarenka podczas meczu z Igą Świątek Materiały prasowe / Wiktoria Azarenka podczas meczu z Igą Świątek
W końcówce niezwykle zaciętego pierwszego seta Wiktoria Azarenka przy stanie 4:3 i 40:15 serwowała, by nie dać przełamać się Idze Świątek. Tenisistka próbowała się maksymalnie skoncentrować, ale przeszkodził jej w tym kibic. Wszedł zupełnie niczego nieświadomy na trybuny i szukał swojego miejsca.

To zachowanie mocno zdenerwowało zawodniczkę, która odwróciła się w stronę trybun i machając rakietą krzyknęła do pilnujących porządku. - Zamknijcie te cholerne bramki! Podczas gry wejście na widownię powinno być zamknięte, a widzowie nie powinni się przemieszczać.

Całe zdarzenie wybiło byłą liderkę rankingu z rytmu i popełniła chwilę później błąd, który kosztował ją przegranego gema, a w konsekwencji także seta. Białorusinka ostatecznie przegrała to spotkanie 4:6, 1:6. A w dodatku na pewno nie ominie jej kara finansowa za przeklinanie na korcie. W oryginale użyła bowiem bardziej niecenzuralnego słowa, niż to zacytowane wyżej.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)