Nocna niespodzianka w Rzymie! Pewny awans mistrzyni turnieju w Madrycie

Paula Badosa nie podbije turnieju WTA 1000 w Rzymie. W nocnym meczu hiszpańska tenisistka nie zdobyła nawet seta w starciu z Darią Kasatkiną. Do kolejnej rundy awansowała Tunezyjka Ons Jabeur.

Paula Badosa PAP/EPA / Francisco Guasco / Na zdjęciu: Paula Badosa
Paula Badosa (WTA 3) nie ma ostatnio dobrego czasu na zawodowych kortach. W Madrycie w II rundzie gładko uległa Simoni Halep. W Rzymie odpadła w 1/8 finału. W nocnym meczu, rozpoczętym kilka minut przed godz. 23:00, przegrała 4:6, 4:6 z Darią Kasatkiną (WTA 23).

W pierwszym secie Badosa roztrwoniła prowadzenie 4:2. Pierwszych pięć gemów drugiej partii padło łupem tenisistki returnującej. Trzy przełamania uzyskała Kasatkina. Później obie zawodniczki nie oddały już podania. W trwającym godzinę i 46 minut meczu była 10. rakieta globu wykorzystała siedem z 17 break pointów. Odniosła 16. zwycięstwo nad rywalką z Top 10 rankingu. Dla Kasatkiny jest to siódmy start w Rzymie i osiągnęła pierwszy ćwierćfinał. O półfinał zagra z Jil Teichmann.

Maria Sakkari (WTA 4) pokonała 6:4, 7:5 Cori Gauff (WTA 15). W trwającym godzinę i 49 minut meczu Greczynka dwa razy oddała podanie, a sama wykorzystała cztery z 12 break pointów. Posłała 23 kończące uderzenia przy 12 niewymuszonych błędach. Amerykance zanotowano 19 piłek wygranych bezpośrednio i 17 pomyłek.

Ons Jabeur (WTA 7) wygrała 6:3, 6:2 z Julia Putincewa (WTA 40). W ciągu 61 minut Tunezyjka obroniła jeden break point i zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu okazji. Zgarnęła 35 z 48 punktów przy własnym podaniu. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 18 kończących uderzeń przy 15 niewymuszonych błędach. Kazaszce naliczono 11 piłek wygranych bezpośrednio i 16 pomyłek.

Jabeur w ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Madrycie. Wygrała turniej WTA 1000 jako pierwsza w historii Arabka i tenisistka z Afryki. W Rzymie w głównej drabince Tunezyjka rywalizuje po raz drugi. W 2020 roku odpadła w I rundzie. Jabeur awansowała do siódmego ćwierćfinału imprezy tej rangi. Kolejną jej rywalką będzie Sakkari.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)