Sprawnie i agresywnie. Zagraniczne media piszą o meczu Świątek

Iga Świątek zgodnie z przewidywaniami zameldowała się w kolejnej rundzie turnieju WTA 250 rozgrywanym w Warszawie. Polka w czwartek pokonała Gabrielę Lee 6:3, 6:2. "Agresywnie i sprawnie" - pisze o dyspozycji liderki rankingu oficjalna strona.

Jakub Fordon
Jakub Fordon

Eurosport

Początek w wykonaniu Gabrieli Lee był solidny. Rumunka nie popełniała zbytnio błędów i utrzymywała swoje podanie. Warto jednak nadmienić, że Idze Świątek przy początkowych gemach serwisowych nie robiła żadnej krzywdy. Pierwsze trzy liderka rankingu wygrała bez straty punktu.

"Gabriela Lee zagrała dobry pierwszy set, przez pierwszą połowę utrzymywała swój serwis. Polka przełamała na 5:3 i przy swoim podaniu zamknęła seta" - pochwalił postawę swojej rodaczki rumuński Eurosport.

"Przegrana w pierwszym secie zabolała Lee, a Świątek rozpoczęła drugiego od dwóch przełamań. Lee nie poddała się i wygrała kolejne dwa gemy przy własnym serwisie. Ostatecznie Iga Świątek zakończyła mecz bez straty seta" - dodano.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Iga Świątek wygra turniej w Warszawie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (0)