Tokio 2020. Alexander Zverev znów nie tracił czasu. Włosi ze zmiennym szczęściem

W poniedziałek ruszyła rywalizacja w II rundzie tenisowego turnieju olimpijskiego w Tokio. Kolejnego przeciwnika szybko odprawił Niemiec Alexander Zverev.

Rafał Smoliński
Alexander Zverev PAP/EPA / MICHAEL REYNOLDS / Na zdjęciu: Alexander Zverev
W I rundzie turnieju olimpijskiego Alexander Zverev łatwo poradził sobie z Tajwańczykiem Yenem-Hsunem Lu. W poniedziałek znów stracił zaledwie cztery gemy, tym razem w pojedynku z Kolumbijczykiem Danielem Elahim Galanem. Niemiec był niezagrożony przy własnym podaniu. Posłał 12 asów i ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu. Wykorzystał 4 z 12 break pointów i wygrał zdecydowanie 6:2, 6:2.

Na drodze rozstawionego z "czwórką" tenisisty z Hamburga w 1/8 finału singla stanie Nikołoz Basilaszwili. Gruzin stoczył w poniedziałek trwający dwie godziny i 43 minuty bój z Lorenzo Sonego. Po zwycięstwie w drugim secie Włoch zdawał się być faworytem, lecz w decydującej odsłonie zmarnował przewagę przełamania. Pochodzący z Tbilisi zawodnik zwieńczył pojedynek wynikiem 6:4, 3:6, 6:4.

Do III rundy turnieju olimpijskiego zakwalifikował się także Fabio Fognini. Rozstawiony z 15. numerem Włoch rozegrał trwający siedem kwadransów pojedynek z Jegorem Gerasimowem. W partii otwarcia był lepszy od Białorusina o jednego breaka. Natomiast w drugiej odsłonie musiał gonić wynik, a do tego obronił dwie piłki setowe. Fognini był jednak skuteczniejszy w tie breaku, dzięki czemu wygrał ostatecznie 6:4, 7:6(4). W środę jego przeciwnikiem będzie wicelider rankingu ATP, Rosjanin Danił Miedwiediew.

Dwie godziny i 50 minut spędzili w poniedziałek na korcie Alejandro Davidovich Fokina i John Millman. Hiszpan powinien zakończyć to spotkanie w dwóch setach, lecz w 10. gemie drugiej partii nie wyserwował zwycięstwa. Australijczyk doprowadził do trzeciej odsłony. W niej Davidovich Fokina uzyskał dwa przełamania i nie wypuścił już z rąk wygranej. Pojedynek rozstrzygnął na swoją korzyść wynikiem 6:4, 6:7(4), 6:3.

Igrzyska olimpijskie, Tokio (Japonia)
Ariake Tennis Park, kort twardy
poniedziałek, 26 lipca

II runda gry pojedynczej mężczyzn:

Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, 16) - John Millman (Australia) 6:4, 6:7(4), 6:3
Alexander Zverev (Niemcy, 4) - Daniel Elahi Galan (Kolumbia) 6:2, 6:2
Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) - Lorenzo Sonego (Włochy, 13) 6:4, 3:6, 6:4
Fabio Fognini (Włochy, 15) - Jegor Gerasimow (Białoruś) 6:4, 7:6(4)