Tokio 2020. Polska osada z awansem do wyścigu medalowego. Biało-Czerwone zakończyły rywalizację

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński
Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński
zdjęcie autora artykułu

Polska osada w klasie 49er Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński wygrała jeden z sobotnich wyścigów, co dało im awans do wyścigu medalowego. Z rywalizacją pożegnały się Aleksandra Melzacka oraz Kinga Łoboda.

W sobotę nie startowały Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar, które prowadzą w klasie 470. Polki mają dzień przerwy. Niestety, w wyścigu medalowym zdyskwalifikowany został Piotr Myszka. Jak spisały się inne polskie osady?

Do udanych dzień zaliczą Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński startujący w klasie 49er. Polscy żeglarze znakomicie spisali się w pierwszym sobotnim wyścigu, który wygrali. W ostatnim wyścigu w rundzie zasadniczej zajęli 15. lokatę. W klasyfikacji generalnej plasują się na dziewiątej pozycji, co dało im miejsce w wyścigu medalowym. Biało-Czerwoni nie mają już jednak szans na krążek. Prowadzą Nowozelandczycy przed Brytyjczykami i Hiszpanami.

Z kolei rywalizację w klasie 49er FX zakończyły już Aleksandra Melzacka oraz Kinga Łoboda. Nasze reprezentantki w dwóch ostatnich wyścigach zajęły odpowiednio 18. i 19. miejsce, co ostatecznie dało im 15. lokatę w klasyfikacji generalnej. Polki nie wystąpią w wyścigu medalowym. Prowadzą Brazylijki przed Holenderkami i Niemkami.

W klasie Nacra17 nie startują nasi reprezentanci. Po 9 z 12 wyścigów prowadzą Włosi przed Brytyjczykami i Niemcami. W klasie Finn także nie ma Polaków, po 8 z 10 wyścigów na czele jest Brytyjczyk Giles Scott, drugie miejsce okupuje Hiszpan Joan Cardona Mendez. Na najniższym stopniu podium plasuje się Węgier Zsombor Berecz.

Czytaj więcej: Tokio 2020. Dramat Piotra Myszki! Falstart zabrał mu medal! Wielkie zamieszanie przed startem polskiej sztafety. Tego nikt się nie spodziewał

ZOBACZ WIDEO: Polskie wioślarki w doskonałych humorach! "Może ktoś nam przemyci sake"

Źródło artykułu: