Tokio 2020. Polska osada z awansem do wyścigu medalowego. Biało-Czerwone zakończyły rywalizację

Polska osada w klasie 49er Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński wygrała jeden z sobotnich wyścigów, co dało im awans do wyścigu medalowego. Z rywalizacją pożegnały się Aleksandra Melzacka oraz Kinga Łoboda.

Arkadiusz Dudziak
Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński
W sobotę nie startowały Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar, które prowadzą w klasie 470. Polki mają dzień przerwy. Niestety, w wyścigu medalowym zdyskwalifikowany został Piotr Myszka. Jak spisały się inne polskie osady?

Do udanych dzień zaliczą Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński startujący w klasie 49er. Polscy żeglarze znakomicie spisali się w pierwszym sobotnim wyścigu, który wygrali. W ostatnim wyścigu w rundzie zasadniczej zajęli 15. lokatę. W klasyfikacji generalnej plasują się na dziewiątej pozycji, co dało im miejsce w wyścigu medalowym. Biało-Czerwoni nie mają już jednak szans na krążek. Prowadzą Nowozelandczycy przed Brytyjczykami i Hiszpanami.

Z kolei rywalizację w klasie 49er FX zakończyły już Aleksandra Melzacka oraz Kinga Łoboda. Nasze reprezentantki w dwóch ostatnich wyścigach zajęły odpowiednio 18. i 19. miejsce, co ostatecznie dało im 15. lokatę w klasyfikacji generalnej. Polki nie wystąpią w wyścigu medalowym. Prowadzą Brazylijki przed Holenderkami i Niemkami.

W klasie Nacra17 nie startują nasi reprezentanci. Po 9 z 12 wyścigów prowadzą Włosi przed Brytyjczykami i Niemcami. W klasie Finn także nie ma Polaków, po 8 z 10 wyścigów na czele jest Brytyjczyk Giles Scott, drugie miejsce okupuje Hiszpan Joan Cardona Mendez. Na najniższym stopniu podium plasuje się Węgier Zsombor Berecz.

Tokio 2020. Dramat Piotra Myszki! Falstart zabrał mu medal!
Wielkie zamieszanie przed startem polskiej sztafety. Tego nikt się nie spodziewał