Zaszczepiła się przed igrzyskami w Tokio! Na miejscu dostała fatalną informację

Rosyjska mistrzyni karate Anna Czernyszewa jest zakażona koronawirusem. - Wszystko było dobrze. Jesteśmy w szoku - tak trener Aleksander Judin skomentował sytuację swojej podopiecznej na IO Tokio 2020 (2021).


Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Mobina Heydariozomcheloei oraz Anna Czernyszewa Getty Images / Amilcar Orfali / Na zdjęciu: Mobina Heydariozomcheloei oraz Anna Czernyszewa
Jedyna reprezentantka w karate Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego w Tokio 2020 (impreza odbywa się w 2021 r.), Anna Czernyszewa, została wykluczona z walki o medale z powodu pozytywnego testu na COVID-19, mimo że została zaszczepiona w kwietniu - poinformował portal rt.com.

19-letnia Czernyszewa uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa po przybyciu do Tokio w tym tygodniu. Drugi test potwierdził wynik pierwszego badania. Młoda sportsmenka została już wysłana na obowiązkową 10-dniową kwarantannę w wyznaczonym do tego celu hotelu.

- Wszystko było dobrze. Jesteśmy w szoku. Dla mnie to jest jak grom z jasnego nieba. Podjęliśmy wszelkie środki ostrożności. Anna została zaszczepiona w kwietniu. Mieliśmy nadzieję, że jest przygotowana na taką sytuację, ale niestety okazuje się, że zaszczepione osoby również chorują - podkreślił trener zawodniczki Aleksander Judin.

ZOBACZ WIDEO: Zmiana składu sztafety przed finałem dała złoty medal? "Słabsi zawodnicy zostali wymienieni na szybszych"

Czernyszewa przechodzi COVID-19 bezobjawowo. - Jednak jej stan psychiczny jest ciężki, do igrzysk przygotowywaliśmy się przez dwa lata - dodał rosyjski szkoleniowiec.

Przedstawiciele ROC przekazali, że żaden z rosyjskich olimpijczyków, którzy podróżowali tym samym lotem do Tokio - w tym zapaśnicy i gimnastycy - nie jest zakażony koronawirusem.

Zobacz:
Tokio 2020. Coraz gorsza sytuacja epidemiczna w Japonii. Co z igrzyskami?
63 sportowców musiało natychmiast wrócić do hotelu. Duży chaos w Tokio

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×