Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

W Polsce znów będzie można pościgać się z wicemistrzem Europy. Rekordowe zainteresowanie

W przyszłym roku Warszawa, Gdynia i Poznań będą gospodarzami zawodów pod szyldem Ironman. Triathloniści-amatorzy będą mogli pościgać się na tej samej trasie z czołowymi zawodnikami świata, w tym z Robertem Wilkowieckim. Chętnych jest rekordowo dużo.

Mateusz Puka
Mateusz Puka
Robert Wilkowiecki Facebook / facebook.com/robertwilkuwilkowiecki / Na zdjęciu: Robert Wilkowiecki
Choć rejestracje na przyszłoroczne zawody Ironman w Polsce zostaną uruchomione dopiero we wtorek 25 października, to już teraz na inaugurację sezonu 11 czerwca 2023 r. w Warszawie - dzięki udostępnionej przez organizatorów przedsprzedaży - zapisało się już prawie pół tysiąca zawodników z 40 krajów.

- Jesteśmy dumni, że możemy tworzyć historię Ironman w naszym kraju. Na niedawnych mistrzostwach świata Ironman na Hawajach mieliśmy największą w historii reprezentację polskich zawodników (blisko 80 osób - dop. aut.), z których większość zakwalifikowała się na te mistrzostwa podczas naszych zawodów w Gdyni. Napawa nas to ogromną dumą, bo to są w wielu przypadkach zrealizowane ludzkie marzenia - mówi Michał Drelich, dyrektor Ironman Poland.

W zeszłym roku na trasie Ironman 70.3 w Warszawie i Poznaniu najszybszy był Polak, Robert Wilkowiecki. W przyszłym roku uczestniczy znów będą mogli się z nim pościgać.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: hit sieci z udziałem Sereny Williams. Zobacz, co robi na emeryturze

- Przyszłoroczne plany nie są jeszcze doprecyzowane, natomiast nie wyobrażam sobie kolejnego sezonu bez udziału w żadnej z imprez IM Poland - przyznaje Wilkowiecki, który niedawno mimo kontuzji, zdołał zająć 39. miejsce podczas MŚ na Hawajach. Polak ten rok i tak zaliczy do bardzo udanych, bo w czerwcu podczas zawodów we Frankfurcie został wicemistrzem Europy.

Miniony sezon był dla serii Ironman Poland wyjątkowy. Po raz pierwszy bowiem zawodnicy rywalizowali w Poznaniu. Stolica Wielkopolski stała się więc obok Gdyni i Warszawy trzecim polskim miastem z zawodami spod szyldu Ironman. W przyszłym roku emocji i uczestników ma być jeszcze więcej, bo organizatorzy przygotowali szereg atrakcyjnych możliwości płatniczych, łącznie ze zniżkami za udział w większej liczbie zawodów oraz systemem płatności ratalnych, które mają ułatwić decyzję o starcie w niepewnych czasach.

- Wiemy, że niezbędny sprzęt, przygotowanie do startu, a na końcu sam udział w zawodach, łącznie z dojazdem i zakwaterowaniem, wiążą się z niemałymi wydatkami po stronie zawodników. Oferujemy więc szereg opcji, które mają zminimalizować ryzyko finansowe po stronie zawodników i dać im maksymalną elastyczność w czasie całego sezonu - mówi nam Łukasz Maleszewski, rzecznik prasowy zawodów. Początek rejestracji na zawody już 25 października o godz. 15:00.

Kalendarz imprez Ironman w Polsce w 2023 roku:
11 czerwca 2023 - Citi Handlowy Ironman 70.3 Warsaw
11 czerwca 2023 - Citi Handlowy 5150 Warsaw
6 sierpnia 2023 - Enea Ironman Gdynia
6 sierpnia 2023 - Enea Ironman 70.3 Gdynia
3 września 2023 - Enea Ironman 70.3 Poznań
3 września 2023 - Enea 5150 Poznań


Czytaj więcej:
Dramat Lewandowskiego. Los z niego drwi
Włosi pod wrażeniem Zielińskiego

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×