Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Petra Majdić: Justynę ucieszy jeden medal? Niezły dowcip!

Zdaniem Petry Majdić, Justyna Kowalczyk nie zadowoli się jednym medalem. Główna rywalka Polki sama natomiast byłaby szczęśliwa, gdyby udało jej się wywalczyć w Vancouver choćby brązowy krążek.
Łukasz Żaguń
Łukasz Żaguń

Petra Majdić podkreśla, że Justyna Kowalczyk to niezwykle zdeterminowana biegaczka, której nigdy nie zadowoli pojedynczy sukces. - Nauczyła mnie, że nie mogę przestać walczyć. Po ostatnim sezonie zabrałam ją na kawę i mówię: "Pogadajmy. Nie może tak być, że zabierasz mi wszystko. Podzielmy się". Odpowiedziała, że nie ma mowy. I twardo walczymy. Ona może wygrać dziesięć kilometrów łyżwą i bieg łączony. Chociaż w tym ostatnim ja czuję się bardzo dobrze i może będę ją ścigać. A moje główne cele to sprint i bieg na trzydzieści kilometrów. Ona może być tu wielką gwiazdą - mówi Majdić dla Przeglądu Sportowego.

Słowenka nie wierzy także w to, by polską biegaczkę miał zadowolić wyłącznie jeden medal w Vancouver. - Justyna powiedziała, że ucieszy ją choćby jeden medal? Niezły dowcip! Nie sądzę, żeby tak było. Ona widzi faworytki w Marit Bjoergen i Charlotte Kalli. Jest Aino-Kaisa Saarinen, Kristina Smigun. Słyszałam, że mocna jest Virpi Kuitunen. Powiem więc tak: Justyna, nie jesteśmy same na trasie. Będzie nas bardzo dużo. Zgadzam się więc z jednym, że zdobyć medal będzie niezwykle trudno - ocenia.

Jedna z głównych rywalek Kowalczyk jest jednak nieco odmiennego zdania na temat trudności trasy. - Justyna mówi, że jest płasko? Nie wiem, gdzie ona biegała, ja tam znalazłam parę górek. Tu są niebezpieczne zakręty, szczególnie kiedy śnieg jest bardzo mokry. Mam nadzieję, że warunki pogodowe będą bardziej stabilne - powiedziała.

Majdić wspomina również o swoich celach, które zamierza zrealizować w Vancouver. - Na razie chcę medalu, choćby jednego. Nie mam jeszcze żadnego. Brąz też mnie ucieszy. Mówię poważnie. Weźmy takiego Janne Ahonena. Był tu czwarty. Nigdy nie zdobył olimpijskiego medalu indywidualnie. A przecież to wielki sportowiec - dodaje.

Więcej w Przeglądzie Sportowym.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy
Komentarze (2):
 • (L)eszno Zgłoś komentarz
  nie wiem o co chodzi dokładnie, ale Justyna narzeka na płaską trasę???dopiero co była afera o morderczych podjazdach na którymś turnieju co Justyna przytomność traciła...no albo wóz
  Czytaj całość
  albo przewóz, nie może być zawsze źle...a dziś musi być medal:)chociaż Ona i tak już jest wielka
  • ernest Zgłoś komentarz
   a czy Pana A.M ucieszą tylko SREBRA...??? tak (dobry żart..hihihi)
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×