Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Serwismen Kowalczyk: Musimy myśleć "do przodu"

Czy Polska zakończy igrzyska w Vancouver z pięcioma medalami? Wszystko w nogach Justyny Kowalczyk, która w sobotę wystartuje w biegu na 30 km. Bardzo ważne w tej konkurencji będzie odpowiednie przygotowanie nart.

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Are Metsa, główny serwismen Polki będzie musiał zmierzyć się w sobotę z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ma padać, a temperatura będzie bliska 0 stopni. - Musimy myśleć "do przodu", kombinować, co może się wydarzyć, obserwować warunki atmosferyczne. W biegu na 30 kilometrów wyścig trwa długo, więc ryzyko zmiany warunków i pomyłki rośnie. Musimy wiedzieć, jaki rodzaj opadów nas czeka, czy spodziewać się śniegu, czy deszczu, i w zależności od tego używać odpowiednich smarów. Kick wax (smar odbiciowy pomocny w podbiegach i nakładany jedynie na środkową część narty pod butem) jest normą w stylu klasycznym, ale czasem niepewne warunki mogą zmusić do używania mikrokontaktów (narty bardziej uniwersalne, przetarte tylko odpowiednim papierem ściernym). To bywają bardzo trudne decyzje - powiedział na łamach Super Expressu estoński serwismen Kowalczyk.

Bieg na 30 km to prawdziwa męka dla zawodniczek. Tylko najlepsze biegaczki są w stanie pokonać ten dystans. Justyna Kowalczyk już nieraz udowodniła, że jest mocna nawet na takich długich trasach. Miejmy nadzieję, że w sobotę powalczy o złoty medal, którego brakuje nam w dorobku na igrzyskach w Vancouver.

Więcej w Super Expressie

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Super Express
Komentarze (3)
 • Ruton Zgłoś komentarz
  W sportach zimowych jesteśmy słabi. Nasza Justyna jest kobiecą reprezentantką kraju i do tego najlepszą w historii igrzysk zimowych. Nie zapominajmy. Szacunek , szacunek i podziw to
  Czytaj całość
  jesteśmy jej winni. Pozdrowienia dla pani Justyny i prawdziwych kibiców.
  • ernest Zgłoś komentarz
   to tylko sport a TYM co tego nie potrafią zrozumieć,łącznie z mediami i ich pupilami proponuję by się pozajmowali pieleniem we własnym ogródku...!!! dość tego WASZEGO słodzika...!!!
   Czytaj całość
   ONA sama wie co ma robić i na co ją stać..!!! mam nadzieję że WYGRA ten bieg na 30km i podczas wręczania medali zrobi WAM wszystkim przykrość nie wychodząc do niej...!!! a WTEDY MOŻECIE SOBIE wymyślać co chcecie..,bo tylko to DOBRZE potraficie...
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×