KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kuriozalna sytuacja. Zlikwidowano flagę Rosji w trakcie rozgrywki

Podczas mistrzostw świata w warcabach i meczu Natalii Sadowskiej z Tamarą Tansykkużną jeden z organizatorów zdjął rosyjską flagę ze stołu. Zdarzenie to wzbudziło kontrowersje.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
IV runda mistrzostw świata w warcabach YouTube / Na zdjęciu: IV runda mistrzostw świata w warcabach

Do wspomnianej sytuacji doszło podczas IV rundy meczu Polki z Rosjanką. Po nieco ponad godzinie rywalizacji do stolika podszedł mężczyzna, odkleił rosyjską flagę, która była przyklejona do stołu. Zabrał też flagę ze stolika umieszczonego tuż za zawodniczkami.

Tamara Tansykkużna spojrzała tylko w stronę organizatora, ale ostatecznie skupiła się na rywalizacji z Natalią Sadowską. Kibice na czacie zaczęli dopytywać o to, co się wydarzyło. 

Wyjaśnił to Damian Reszka, prezes Polskiego Związku Warcabowego. Był on przy okazji komentatorem pojedynku. 30 marca wysłał zapytanie do WADA o stanowisko, co ma zrobić z rosyjską flagą przy okazji startu zawodniczki z tego kraju.

Nie dostał odpowiedzi. - Po zebraniu, było tylko napisane, że nie czują się w obowiązku praktykować tego, co WADA postanowiła z uwagi na to, że sport umysłowy, a fizyczny powinien być traktowany inaczej - tłumaczył.

Ostatecznie jednak w sobotę dostał informację od Światowej Federacji Warcabowej. Błyskawicznie trzeba było interweniować i zdjąć flagę, było bowiem ryzyko, że WADA usunie Światową Federację Warcabową z WADA.

Wszystko przez to, że Rosjanie ze względu na aferę dopingową zostali wykluczeni na kilka lat z największych imprez sportowych. 

Czytaj też:
Walczyli, walczyli i dopięli swego. Klub fitness może działać
"Rząd sugeruje, by nosić maski nawet w domu!". Koronawirus zaatakował ten kraj

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Jak on to zrobił?! To może być najpiękniejszy gol roku!

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • Nick Shany Zgłoś komentarz
  Jaką zrytą bańkę trza mieć, co by na telefoniczne polecenie jakiejś pindy zdejmować w trakcie gry symbole bliskie sercu jednej z zawodniczek. Przecież to co zrobił Pawlicki było
  Czytaj całość
  haniebną ingerencją w przebieg gry, albowiem dobrze wiedział, że nawet drobna dekoncentracja gracza ma ogromny wpływ na jego kolejne ruchy w takiej grze jaką są warcaby stupolowe, czy szachy. Jestem ciekaw, czy Bańka - urzędnik pochodzący z państwa, którego władze z pietyzmem pielęgnują rusofobię - ma świadomość, iż swoją decyzją zhańbił ideę fair play jaka przypisana została sportowej rywalizacji przez barona Pierre de Coubertin'a? Działania WADA względem Rosji noszą znamiona politycznego rasizmu, którego zawziętym orędownikiem był skompromitowany jankes Joseph McCarthy.
  • bagart Zgłoś komentarz
   Podejrzewali, że ruska może być na amfie?
   • yes Zgłoś komentarz
    A polscy piłkarze mają grać w Rosji mecze ME...
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×