KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Natalia Sadowska coraz bliżej mistrzostwa świata!

39:33! Natalia Sadowska zrobiła kolejny krok w kierunku mistrzostwa świata w warcabach. W szóstym dniu pokonała Tamarę Tansykkużynę 7:5. W piątek dzień przerwy.
Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Natalia Sadowska Archiwum prywatne / Magda Grajek / Na zdjęciu: Natalia Sadowska

W czwartek Natalia Sadowska wygrała dzień 7:5 i dzięki temu prowadzi w meczu 39:33 (gra się do zdobycia przynajmniej 55 punktów). Nie oznacza to, że wszystko jest już rozstrzygnięte, ponieważ jednego dnia można przegrać nawet 0:12. W tegorocznych mistrzostwach zdarzyło się to dwa razy: najpierw w takim stosunku wygrała Sadowska, ale dzień później Rosjanka odpowiedziała dokładnie tym samym.

Piątek to dzień na regenerację i zawodniczki wrócą do warcabnicy w sobotę.

Mistrzostwa świata odbywają się w hotelu Bellotto przy ul. Senatorskiej. Pula nagród wynosi 20 tys. euro (12 tys. dla wygranej, 8 tys. dla przegranej).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: polska fitnesska na Dominikanie. Wygląda jak milion dolarów

Mecze rozpoczynają się o godzinie 11. Na początek "partia klasyczna", w której zawodniczki mają w sumie 80 minut na wszystkie swoje ruchy (plus minuta po każdym ruchu). Jeśli któraś z zawodniczek wygra tę partię, to dzień kończy się zwycięstwem 12:0.

Jeśli będzie remis, to o godz. 18 rozpoczyna się "partia szybka" (po 20 minut na ruchy plus 5 sekund po każdym ruchu). Jeśli któraś z zawodniczek wygra tę partię, to wygrywa cały dzień 8:4. Natomiast jeśli znów będzie remis, to o godz. 19 rozpoczyna się "partia błyskawiczna" (5 minut na ruchy plus 3 sekundy po każdym ruchu). Zwycięstwo w tej partii daje wygraną w dniu 7:5. Natomiast jeśli także zakończy się remisem, to cały dzień kończy się wynikiem 6:6.

Dotychczasowe dni:

23 kwietnia 24 kwietnia 25 kwietnia 27 kwietnia 28 kwietnia 29 kwietnia 1 maja 2 maja 3 maja Razem
Sadowska 8 6 6 12 0 7 39
Tansykkużyna 4 6 6 0 12 5 33


Zobacz takżeJak "Gambit królowej". Wielki mecz Polki o mistrzostwo świata

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4)
 • TerminatoЯ Zgłoś komentarz
  Dlaczego kobiety nie rywalizują z mężczyznami? Przecież wg większości "mędrców" naszego dzisiejszego świata są tak samo inteligentne?
  • Staniq Zgłoś komentarz
   Jak przeczytałem "do warcabnicy", to mnie gile na kapcie poleciały. Słowotwórstwo redaktorstwa sięga zenitu. Oczywiście, że nie można napisać "do szachownicy", bo w
   Czytaj całość
   szachy nie grają, ale giętkość języka polskiego pozwala napisać - "do planszy warcabowej". Nawet lepiej to brzmi, niż próba kalki od "szachownicy". Także tego...
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×