Niewiarygodne! Polka pobiła cztery rekordy świata w jeden dzień

Co ona zrobiła?! Aleksandra Mirosław podczas zawodów Pucharu Świata we wspinaczce na czas w Seulu aż czterokrotnie pobiła rekord świata. Konkurs zakończył się jej zwycięstwem.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Aleksandra Mirosław Getty Images / Tsuyoshi Ueda / Na zdjęciu: Aleksandra Mirosław
Reprezentantka Polski podczas zawodów Pucharu Świata w Seulu potwierdziła, że jest w niewiarygodnej dyspozycji. Aleksandra Mirosław nie miała sobie równych podczas rywalizacji we wspinaczce na czas. Ściankę pełną przeszkód pokonywała błyskawicznie. Startowała w innej lidze.

W finałowej rywalizacji Mirosław ustanowiła nowy rekord świata. Uzyskała czas 6.25 sek., co jest najlepszym w historii czasem w tej konkurencji. Żadna inna zawodniczka nawet nie zbliżyła się do takiego osiągnięcia.

To jednak nie wszystko. Mirosław podczas zawodów w Seulu rekord świata biła aż czterokrotnie. Zaczęła od kwalifikacji, gdzie najpierw uzyskała czas 6.46, a potem jeszcze bardziej go wyśrubowała. Za drugim podejściem pokonała dystans w 6.39 sek.

W półfinale znów pokazała pazur. Tym razem ściankę pokonała w czasie 6.35 sek. Magiczna granica 6 sekund jest już coraz bliżej.

Najważniejszą imprezą dla Mirosław w tym sezonie są mistrzostwa świata w Brnie. Tam walczyć będzie o przepustkę na igrzyska olimpijskie. Zdobędzie ją, jeśli awansuje do finału.

Czytaj także:
Polak zdyskwalifikowany za doping. Bezlitosna kara
Powiedziała, co sądzi o bojkocie igrzysk. Jasne stanowisko polskiej mistrzyni

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Polski koszykarz zszokował. "Prawdziwe czy oszukane?"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×