Ola, co ty zrobiłaś? Nagranie z Chin już krąży po sieci

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eurosport / Na zdjęciu: Aleksandra Mirosław
Twitter / Eurosport / Na zdjęciu: Aleksandra Mirosław
zdjęcie autora artykułu

Aleksandra Mirosław to jedna z polskich kandydatek do medalu igrzysk olimpijskich w Paryżu. Nasza reprezentantka błysnęła formą podczas zawodów w Wujiang. Wyrównała tam rekord świata. Zobaczcie, jak to zrobiła.

W tym artykule dowiesz się o:

Polka od lat jest jedną z najlepszych zawodniczek we wspinaczce sportowej na czas. Aleksandra Mirosław regularnie plasuje się w światowej czołówce. Nie inaczej było w chińskim Wuijangu. Tam po raz kolejny nasza reprezentantka błysnęła formą. W finałowym starciu wyrównała rekord świata. Wynosił on 6,24 sek. i należał do... Mirosław.

Start w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata we wspinaczce sportowej był popisem Mirosław. Polka, która jest już pewna olimpijskiej kwalifikacji w eliminacjach, zajęła szóste miejsce, a jej czas to 6,87 sek. Z każdym kolejnym występem podkręcała tempo.

W ćwierćfinale i półfinale uzyskała czasy 6,33 sek. To tylko potwierdzenie niesamowitej formy i wielkich umiejętności naszej zawodniczki, która wyrasta na faworytkę do olimpijskiego złota.

W półfinale Mirosław wyeliminowała Aleksandrę Kałucką, która rywalizację ostatecznie na czwartej pozycji. Z kolei w finale Polka poradziła sobie z inną naszą reprezentantką, Natalią Kałucką. Jej finałowy czas to 6,75 sek.

Kolejne zawody Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas odbędą się na początku maja w Salt Lake City.

Czytaj także: Jagiellonia wchodzi w kluczowy etap sezonu. "Presja jest przywilejem" Były reprezentant chwali Bułkę. "Twardy charakter"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (12)
avatar
FAN SPEEDWAYA nr 1
14.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ola ,wyjątkowo wredna i podła dziewczyna..jej prawdziwa twarz była widoczna dla wszystkich na eropejskich igrzyskach w Tarnowi w ubiegłym roku, gdy stała na podium przegrana z tarnowianką.To s Czytaj całość
avatar
życzliwy
14.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Jednak małpy to nasi bliscy krewni!  
avatar
Doberman1
13.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
No chyba ma dużo wiecej wspólnego ze sportem niż dyscypliny olimpijskie jak golf czy łucznictwo  
avatar
Kuba W
13.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Super Gratulacje  ja w poziomie miał bym kilka sekund więcej.:)  
avatar
rano
13.04.2024
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Zawsze ogladam dziewczyny. Sa super. I podium na olimpiadzie jest nasze. CALE !