MotoGP: Pole position dla Crutchlowa

Cal Crutchlow wystartuje z pole position do niedzielnego wyścigu w klasie MotoGP na torze w Brnie. Brytyjczyk wygrał kwalifikacje w Czechach ustanawiając nowy rekord obiektu.

Rafał Lichowicz

Poprzedni rekord toru w Brnie należał do aktualnego mistrza świata Hiszpana, Jorge Lorenzo. Kierowca Yamahy ustanowił go wygrywając ubiegłoroczne kwalifikacje. Cal Crutchlow poprawił wyczyn swojego kolegi z toru o 0,2 sekundy.

Skład pierwszej linii do niedzielnego wyścigu MotoGP uzupełnią Alvaro Bautista (po raz drugi w pierwszej trójce w trzech ostatnich wyścigach) oraz lider mistrzostw i zwycięzca ostatniego wyścigu w Indianapolis, Marc Marquez.

Drugą linię utworzą goniący Marqueza w klasyfikacji generalnej Dani Pedrosa oraz Jorge Lorenzo. Na piątym polu ustawi się Bradley Smith, który pokonał w bezpośredniej walce drugiego z kierowców fabrycznego zespołu Yamahy, Valentino Rossiego.

Wyścig o Grand Prix Czech w sezonie 2012 wygrał Dani Pedrosa. Triumfatorem w klasie Moto2 był Marc Marquez, który może tym razem powtórzyć ten wyczyn w najwyższej kategorii.

Jesteś kibicem sportów motorowych? Mamy dla Ciebie nowy fanpage na Facebooku. Zapraszamy!