Marc Marquez nie zrealizuje jednego z marzeń?

Marc Marquez bije w tym roku kolejne rekordy MotoGP. Dlatego coraz częściej spekulowano, że na koniec sezonu Hiszpan będzie chciał jednego dnia wystartować w kilku wyścigach.

Łukasz Kuczera
Ostatni wyścig sezonu 2014 zaplanowano na początku listopada w Walencji. Według spekulacji prasowych, Marc Marquez rozważał wystartowanie tego dnia nie tylko w wyścigu MotoGP, ale także Moto2.
Zawodnik Repsol Honda Team ma już na swoim koncie szereg zwycięstw w obu klasach, bo w sezonie 2012 zdobył tytuł mistrzowski w Moto2. - Mogę powiedzieć, że szanse na to, iż wystąpię tego dnia także w innym wyścigu niż MotoGP wynoszą jakieś pięć procent. Nie zamknąłem tych drzwi do końca, ale decyzja raczej już zapadła. Marzy mi się taki występ, ale na ten moment wydaje się niemożliwy. Honda też mogłaby nie być zadowolona z mojej decyzji, bo starty w klasie Moto2 nie są łatwe. Można tam przyjechać na metę jako pierwszy, ale można równie dobrze skończyć na dwudziestej pozycji. Ten rozdział kariery wydaje się być zamknięty, pozostaje mi się skupiać na MotoGP - oznajmił "MM93".

Marquez jest obecnie panującym mistrzem świata klasy MotoGP. Hiszpan został pierwszym motocyklistą, który zdobył mistrzowską koronę w pierwszym roku startów w tej klasie wyścigowej. W tym sezonie 21-latek wygrał dziesięć wyścigów z rzędu i jest na najlepszej drodze, aby po raz drugi w karierze zdobyć miano najlepszego zawodnika MotoGP.

Czy chciałbyś w tym roku zobaczyć Marca Marqueza w wyścigu Moto2?