Testy Moto2 w Jerez. Takaaki Nakagami ponownie najszybszy

W hiszpańskim Jerez zakończyły się dwudniowe testy zawodników rywalizujących w Moto2. Podobnie jak w środę, najlepszy czas dnia wykręcił Takaaki Nakagami. Kolejne miejsca zajęli Alex Marquez oraz Lorenzo Baldassari.

Łukasz Kuczera
Taka Nakagami na motocyklu klasy Moto2 WP SportoweFakty / Taka Nakagami na motocyklu klasy Moto2

W środę Takaaki Nakagami był najszybszym zawodnikiem z kategorii Moto2 na torze w Jerez. Wtedy Japończyk jedno okrążenie toru pokonał w czasie 1:42.181. W czwartek zawodnikowi Idemitsu Honda Team Asia nie udało się poprawić tego rezultatu. Wynik 1:42.280 i tak dał mu pierwsze miejsce na koniec dnia.

Dobrym tempem w czwartek mógł pochwalić się również Alex Marquez, który stracił do Nakagamiego zaledwie 0.022 s. Jako trzeci rywalizację w Jerez ukończył Lorenzo Baldassari, którego strata do Japończyka wyniosła 0.133 s.

Z grona debiutantów, podobnie jak w środę, najszybszy był Francesco Bagnaia. Zawodnik Sky Racing Team VR46 osiągnął dziewiąty rezultat. W czwartkowe popołudnie Bagnaia zanotował niegroźnie wyglądający upadek w piątym zakręcie, ale nie miało to wpływu na jego dalszą jazdę.

Nadal nieznane jest tempo Brada Bindera na motocyklu Moto2. Nowo kreowany mistrz świata kategorii Moto3 w środę po przejechaniu kilku okrążeń usunął z swojej maszyny transponder, za pomocą którego mierzony jest czas i nie został sklasyfikowany. W czwartek 21-latek ponownie nie miał w swojej maszynie urządzenia do pomiaru czasu.