MotoGP: Andrea Dovizioso najlepszy w ostatnim treningu

Andrea Dovizioso wykręcił najlepszy czas podczas ostatniego treningu przed wyścigiem o Grand Prix San Marino na torze Misano. Kolejne miejsca zajęli Marc Marquez oraz Maverick Vinales.

Łukasz Kuczera
Andrea Dovizioso (z lewej) i Marc Marquez (z prawej) Materiały prasowe / Ducati / Na zdjęciu: Andrea Dovizioso (z lewej) i Marc Marquez (z prawej)
Sobotni poranek na torze Misano ułożył się pod dyktando Marca Marqueza i wydawać się mogło, że podobnie będzie podczas popołudniowej sesji treningowej na torze Misano. Ostatnie jazdy przed rozpoczęciem kwalifikacji zakończyły się jednak wygraną Andrei Dovizioso.

Zawodnik Ducati pokonał jedno okrążenie toru w czasie 1:33.338. Jest to rezultat gorszy od tego, który rano osiągnął Marquez. Należy jednak pamiętać, że czwarty trening służy zawodnikom z MotoGP za symulację tempa wyścigowego. Niejednokrotnie motocykliści decydują się na założenie w swoich maszynach zużytych oponach, mają też zalane więcej paliwa.

Strata Marqueza do Dovizioso i tak była niewielka. Hiszpan przegrał rywalizację z aktualnym liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata o 0.108 s. Trzeci Maverick Vinales stracił do zwycięzcy ostatniego treningu 0.189 s.