Świetna postawa zespołu Kubicy. Są szanse na dobry wynik

Zespoły rywalizujące w WEC rozpoczęły przygotowania do 6h Portimao. W pierwszym treningu z dobrej strony pokazała się ekipa WRT. Zespół Roberta Kubicy zajął piąte miejsce w LMP2, choć tym razem to nie Polak był najszybszym kierowcą w załodze.

Katarzyna Łapczyńska
Robert Kubica Materiały prasowe / WRT / Na zdjęciu: Robert Kubica
6h Portimao to drugi wyścig w tegorocznym kalendarzu długodystansowych mistrzostw świata WEC. Po niezbyt udanym początku rywalizacji w amerykańskim Sebring, gdzie w połowie marca ekipa Roberta Kubicy zajęła piąte miejsce, tym razem WRT ma chrapkę na coś więcej. Tym bardziej że Belgowie w ostatnim okresie odbywali testy na portugalskim torze.

Już pierwszy trening pokazał, że WRT jest dość dobrze przygotowane do rywalizacji w 6h Portimao. W porannej sesji załoga Kubicy zajęła piąte miejsce w klasie LMP2. Ekipa oznaczona numerem 41 sklasyfikowana została z czasem 1:35.042, podczas gdy najszybsza w stawce Prema uzyskała wynik 1:34.542.

Tym razem to nie Robert Kubica był najszybszym kierowcą w szeregach WRT. To miano przypadło Louisowi Deletrazowi. Szwajcar spędził na torze czternaście okrążeń, tyle samo było dane przejechać Polakowi. Najlepszy czas krakowianina była jednak znacznie gorszy (1:36.125). Może to sugerować, iż 38-latek pracował bardziej pod kątem niedzielnego wyścigu.

Bardzo dobrze spisał się też polski zespół Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim w składzie. Załoga spod Warszawa uzyskała czas 1:34.920, co dało jej trzecią pozycję w pierwszym treningu. Warto przypomnieć, że "turbo piekarze" wywalczyli też podium w wyścigu 1000 mil Sebring na otwarcie nowego sezonu WEC.

W kategorii Hypercar nie było mocnych na Toyotę. Samochody japońskiego producenta zajęły dwie pierwsze pozycje. Za Azjatami sklasyfikowano oba pojazdy Ferrari . To dowód na to, że obie marki obecnie nadają prym rywalizacji w najwyższej klasie wyścigów długodystansowych.

Wyścig 6h Portimao rozpocznie się w niedzielę o godz. 13.00. Relacja tekstowa NA ŻYWO w WP SportoweFakty.