Nieudane kwalifikacje zespołu Kubicy. O wygraną będzie piekielnie trudno

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / AO by TF / Na zdjęciu: od lewej Jonny Edgar, Louis Deletraz i Robert Kubica
Instagram / AO by TF / Na zdjęciu: od lewej Jonny Edgar, Louis Deletraz i Robert Kubica
zdjęcie autora artykułu

Robert Kubica wraz z kolegami z Orlen Team AO by TF nie może być zadowolony z kwalifikacji do wyścigu 4h Barcelona. Początek nowego sezonu European Le Mans Series będzie dla Polaka niezwykle trudny.

Robert Kubica ma na swoim koncie tytuł długodystansowego mistrza Europy z 2021 roku. Dlatego teraz nieprzypadkowo zespół Orlen Team AO by TF uważany jest za jednego z kandydatów do końcowego sukcesu w European Le Mans Series w sezonie 2024. Zwłaszcza że po raz kolejny załogę wraz z 39-latkiem tworzy Louis Deletraz. Szwajcar w ostatnich latach regularnie partnerował Kubicy w wyścigach długodystansowych.

Po tym, jak w piątek załoga Kubicy znalazła się na czele treningu ELMS przed 4h Barcelona, można było z optymizmem patrzeć na występ Orlen Team AO by TF. Tyle że w sobotniej sesji treningowej już tak dobrze nie było - brytyjska ekipa uzyskała dopiero siedemnasty czas.

Niestety, "czasówka" nie potoczyła się po myśli zespołu Kubicy. O pole position powalczył Deletraz. 26-latek pokonał jedno okrążenie toru Catalunya w czasie 1:28.726, co dało Orlen Team AO by TF dopiero dziesiątą lokatę. W tej sytuacji w niedzielę będzie bardzo trudno o wygraną.

ZOBACZ WIDEO: Oskarżył działacza o hamowanie rewolucji. "Pan Bóg spowodował, że go dzisiaj nie ma"

Kwalifikacje wygrał niezwykle doświadczony zespół United Autosports. W samochodzie oznaczonym numerem 22 zasiadł Ben Hanley, który zapisał przy swoim nazwisku czas 1:28.071. Louis Deletraz okazał się od niego wolniejszy o 0,655 s.

W tegorocznej stawce ELMS mamy też polski zespół Inter Europol Competition, który wystawia do rywalizacji dwa samochody. W sobotnich kwalifikacjach załogi numer 43 i 34 zajęły odpowiednio szóstą i siódmą lokatę.

ELMS - 4h Barcelona - kwalifikacje - wyniki:

Pozycja Zespół Załoga Czas/strata
1.United AutosportsUgran-Sato-Hanley1:28.071
2.IDEC SportLafargue-de Gerus-van Uitert+0.153
3.Algarve Pro RacingKaiser-Caldwell-Lynn+0.310
4.COOL RacingGarcia-Chatin-Vesti+0.405
5.COOL RacingFluxa-Jakobsen-Miyata+0.418
6.Inter Europol CompetitionAlvarez-Lomko-Dillmann+0.427
7.Inter Europol CompetitionGray-Novalak-Ghiotto+0.451
8.United AutosportsGarg-Scherer-di Resta+0.580
9.Panis RacingMaldonado-Milesi-Leclerc+0.612
10.Orlen Team AO by TFKubica-Deletraz-Edgar+0.655

Czytaj także: - Wiadomo, co chce zrobić Verstappen. Gigantyczne pieniądze na stole - Koniec z "największą sknerą" w F1. Amerykański milioner gotowy na wydatki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy jesteś rozczarowany wynikiem zespołu Roberta Kubicy?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)