WTCC: Yvan Muller z pole position w Belgii

Obrońca mistrzowskiego tytułu, Yvan Muller wywalczył pole position do pierwszego wyścigu na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Pierwsze trzy miejsca sobotnich kwalifikacji należały do Citroena.

Różnica dzieląca trzy samochody francuskiego producenta, w sobotnich kwalifikacjach na torze Spa-Francorchamps, wyniosła niecałe 0,2 sekundy. Najszybszy wśród aut C-Elysee był Yvan Muller z czasem 2:23.497. To trzecie pole position francuskiego mistrza w obecnym sezonem. [ad=rectangle]

Blisko pokonania Mullera był lider cyklu WTCC, Jose Maria Lopez. Argentyńczyk popełnił jednak minimalny błąd w Eau Rouge, przez co mógł stracił nawet pół sekundy na okrążeniu. Moment słabości Lopeza wykorzystał Sebastien Loeb, który zajął 2. miejsce.

W finałowym segmencie kwalifikacji znaleźli się również Hugo Valente i Gabriele Tarquini. Zawodnicy odpowiednio Chevroleta i Hondy, nie mieli szans z szybkimi Citroenami. Francuz Valente stracił do trzeciego Lopeza blisko sekundę.

Pole position do drugiego niedzielnego wyścigu w Belgii, wywalczył Dušan Borković. Obok Serba w pierwszej linii ustawi się triumfator drugiego wyścigu na Węgrzech - Gianni Morbidelli.