WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Dobry występ Polaków na regatach klasy J70 w Monako

Kolejny sukces polskiej załogi w żeglarskiej klasie J70. Paweł Tarnowski z załogą Flexistav skończył regaty w Monako na 8. pozycji, najlepszej do tej pory w swoich startach w tej klasie.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / MT Partners / Na zdjęciu: Polska załoga na jachcie klasy J70

Trzecią odsłonę Monaco Sportsboat Winter Series wygrała rosyjska załoga ArtTube ze sterniczką Walerią Kowalenko. Druga polska załoga CellFast zajęła dobre 12. miejsce. Startowało 29 zespołów.

To nie były łatwe regaty. Żeglarze nie mogli wykorzystać w pełni swoich umiejętności, ani zdobyć zbyt wielu kolejnych doświadczeń. W ciągu 3 dni udało się rozegrać niestety tylko 2 wyścigi. Trudne warunki pogodowe nakazały sędziom podjąć ciężkie decyzje.

- Regaty rozpoczęły się w piątek. Wiatr był dość silny, jednak sędziowie zdecydowali się na rozpoczęcie regat. Nie trwało to długo i po kilkunastu minutach padła komenda o przerwaniu wyścigu i powrocie do portu. Tego dnia już więcej nie popływaliśmy - podsumowuje Paweł Tarnowski z FlexiStav Apotex Team.

Wyścigi wznowiono w sobotę. - Warunki były bardzo zmienne, ale udało się rozegrać 2 wyścigi - wspomina Piotr Kucharski. Pierwszy z wyścigów ukończyliśmy na czternastej pozycji, ale drugi już na piątej. Początkowo niefortunnie wybraliśmy stronę trasy, która wydawała się być dobrą, bardzo obiecującą, ale zmienny i kręcący wiatr sprawił, że okazało się zupełnie inaczej i skończyliśmy w połowie stawki - dodaje.

ZOBACZ WIDEO Podsumowanie sezonu w klasie Optimist

Drugi wyścig był dla załogi już dużo bardziej obiecujący. Przez większość trasy żeglarze FlexiStav Apotex Team zajmowali doskonałą drugą pozycję.

- Niestety znowu pech w końcówce wyścigu. Uszkodzeniu uległ nasz dodatkowy żagiel, genaker. Musieliśmy szybko działać, żeby naprawić te usterkę, a w tym czasie niestety wyprzedziło nas kilka załóg - przyznaje Kucharski.

Załoga ostatecznie wyścig ukończyła na 5. pozycji. Sędziowie podjęli próbę rozegrania trzeciego wyścigu, ale wiatr był bardzo niestabilny, co uniemożliwiło poprawne ustawienie trasy. Niestety niedzielna aura również nie była łaskawa.

- Od samego rana nie było praktycznie żadnego wiatru, w dodatku cały czas padał deszcz. Podsumowując, niestety za dużo nie popływaliśmy w tych regatach. Udało nam się jednak po raz kolejny przetestować nowego członka zespołu, zmiennika w naszym składzie. Widać, że Marcin Więcek coraz lepiej czuje łódkę i doskonale się na niej odnajduje. No i mniejsza waga - widać, że jednak 40 kg mniej na pokładzie robi swoje. Tak, to rzeczywiście robi różnicę mimo silnych wiatrów - podsumował sternik FlexiStav Apotex Team.

Doskonały debiut zaliczył także Paweł Oskroba na jachcie Cellfast. Nowy sternik, mimo braku znajomości jachtu, poprowadził załogę Cellfast na bardzo dobre dwunaste miejsce.

Kolejna odsłona zimowej serii regat na jachtach klasy J70 w Monako odbędzie się w dniach 19-21 stycznia.

WYNIKI:

1. Waleria Kowalenko - ArtTube - RUS
2. Roberti Stefano - Piccinina - MON
3. Jacques Leveque - W.A.T.C.H. - SUI
8. Paweł Tarnowski - FlexiStav Apotex Team - POL
12. Paweł Oskroba - Cellfast - POL

Czy polska załoga na nastęnych regatach klasy J70 również zajmie miejsce w pierwszej dziesiątce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×