Mistrzostwa świata w Polsce?! "Trwają ogólne rozmowy"

Według informacji portalu skijumping.pl istnieje szansa, że mistrzostwa świata w narciarskie klasycznym odbędą się w Polsce. Możliwy jest również wariant, że drugim gospodarzem imprezy będzie Słowacja.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Dawid Kubacki WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Nadchodzący czempionat w 2025 roku jest zaplanowany w norweskim Trondheim. Dwa lata później gospodarzem będzie także inne miasto w Skandynawii, ale tym razem szwedzkie - Falun. Wciąż nie wiadomo, kto zorganizuje imprezę za sześć lat.

Polski Związek Narciarski poinformował, że na niedawnych obradach był omawiany temat organizacji mistrzostw świata i to wraz ze Słowacją. "Prezes Gumny poinformował o trwających z Słowacją rozmowach dotyczących organizacji Mistrzostw Świata Seniorów w narciarstwie klasycznym" - brzmi komunikat klubu, cytowany przez skijumping.pl.

"Przedstawiciele słowackiej strony czekają na gwarancje rządu dotyczące środków celowych na przebudowę obiektów. Sekretarz Generalny przypomniał o konieczności uzyskania zgody Ministra Sportu i Turystyki przed oficjalną kandydaturą" - dodano.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Polski koszykarz zszokował. "Prawdziwe czy oszukane?"

Zakopane już kilkukrotnie starało się o organizację mistrzostw świata, ale bez skutku - w 1982, 2011, 2013, 2015 i 2017 roku. Źródła portalu w Polskim Związku Narciarskim twierdzą, że istnieje szansa, iż tylko Polska będzie gospodarzem imprezy.

- Póki co, dla nas nie ma tematu. Trwają ogólne rozmowy. Na ten moment jest za mało konkretów, żeby wychodzić z taką inicjatywą. Jest taka możliwość, ale czy tak się stanie? To raczej kwestia najbliższych miesięcy. W grę wchodzi także wariant Zakopane-Wisła - twierdzą przedstawiciele federacji.

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym trzykrotnie odbywały się w Polsce - w 1929, 1939 oraz 1962 roku. Miejscem rywalizacji zawsze było właśnie Zakopane.

Zobacz też:
Zmiany w kadrze Polski. Doświadczony zawodnik nie poleci na MŚ

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×