PZN tłumaczy swoją decyzję brakiem uzasadnienia działania takich grup szkoleniowych. Jednocześnie w razie pojawienia się wartościowych wyników sportowych PZN ma wesprzeć szkolenie w tych konkurencjach.
Składy kadr w skokach podaliśmy TUTAJ.
KOMBINACJA NORWESKA
Kadra Narodowa A
Zawodnicy:
Adam Cieślar - KS AZS AWF Katowice Szczepan Kupczak - KS AZS AWF Katowice Paweł Twardosz - PKS Olimpijczyk Gilowice Piotr Kudzia - LKS Klimczok Bystra
Tomasz Pochwała nowym trenerem polskich kombinatorów >> Sztab szkoleniowy
Tomasz Pochwała - trener główny Robert Mateja - asystent trenera głównego Mariusz Hluchnik - asystent trenera głównego Piotr Śliwka - serwisant Daniel Hankus - fizjoterapeuta Osoby współpracujące:
Jan Szturc - trener współpracujący Kadra Narodowa Młodzieżowa
Zawodnicy:
Mateusz Jarosz - TS Wisła Zakopane Dawid Jarząbek - TS Wisła Zakopane Andrzej Szczechowicz - TS Wisła Zakopane Sztab szkoleniowy:
Tomisław Tajner - trener główny Wiktor Kubiński - serwisant kadra narodowa A i młodzieżowa
BIEGI NARCIARSKIE
Kadra Narodowa A Kobiet Zawodniczki:
Izabela Marcisz - SS Prządki Ski Monika Skinder - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski Weronika Kaleta - LKS Markam Wiśniowa Osieczany Agata Warło - NKS Trójwieś Beskidzka Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk Eliza Rucka - MKS Istebna Karolina Kukuczka - MKS Istebna Karolina Kaleta - LKS Markam Wiśniowa Osieczany Ewelina Kołodziej - LKS Witów Ski Mszana Górna Hanna Popko - UKS Hubal Białystok
Nowi członkowie w ekipie reprezentacji Polski. Justyna Kowalczyk nie kryje zadowolenia >> Sztab szkoleniowy:
Aleksander Wierietielny - trener główny Justyna Kowalczyk - asystent trenera głównego Rafał Węgrzyn - asystent trenera głównego Sven Rakoszek - fizjoterapeuta Peep Koidu - serwisant Mateusz Chowaniak - serwisant Jaan Alvela - serwisant Meelis Aasla - serwisant Oleksii Pysarenko - terapeuta / dietetyk
Kadra Narodowa A Mężczyzn Zawodnicy:
Maciej Staręga - UKS Rawa Siedlce Dominik Bury - MKS Istebna Kamil Bury - MKS Istebna Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka Dawid Damian - KS Jedność Nowy Sącz* Michał Skowron - MKS Karkonosze*
*powołanie zawodników możliwe po konsultacji z trenerem głównym. Nazwisko nowego szkoleniowca PZN ogłosi w maju. Sztab szkoleniowy:
Vacat - trener główny Kamil Fundanicz - asystent trenera głównego Andrzej Michałek - asystent trenera głównego Paweł Fundanicz - serwisant Paweł Gurbisz - fizjoterapeuta Osoby współpracujące:
Piotr Pilch - serwisant Bartłomiej Rucki - serwisant
Kadra Narodowa Młodzieżowa Mix Zawodnicy:
Sebastian Bryja - UKS Regle Kościelisko Robert Bugara - UKS Regle Kościelisko Bartosz Cielniak - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski Piotr Sobiczewski - UKS Rawa Siedlce Grzegorz Zawada - MKS Istebna Artur Bożek - LKS Klimczok Bystra Wojciech Wojtyła - MKS Istebna Łukasz Gazurek - NKS Trójwieś Beskidzka Michał Boreczek - MKS Karkonosze Zawodniczki:
Kamila Gąsienica - UKS Regle Kościelisko Anna Berezecka - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski Julia Demkowska - LKS Witów Ski Mszana Górna Sztab szkoleniowy:
Janusz Krężelok - trener prowadzący Vacat - trener współpracujący (Podhale) Osoby współpracujące:
Marcisz Rzeszótko - trener SMS Zakopane Wojciech Suchwałko - trener SMS Zakopane Włodzimierz Waluś - trener SMS Szczyrk Dawid Waluś - trener SMS Szczyrk Krzysztof Wańczyk - trener SMS Szczyrk Dawid Bril - serwisant Mikołaj Michałek - serwisant Barbara Frączek - dietetyk
NARCIARSTWO ALPEJSKIE
Kadra Narodowa A Kobiet
Zawodniczki:
Maryna Gąsienica-Daniel - TS Wisła Zakopane Magdalena Łuczak - Mitanski Zakopane Sztab szkoleniowy:
Marcin Orłowski - trener główny Przemysław Buczyński - asystent trenera głównego Ivan Ilanovsky - trener odpowiedzialny za zawodniczki startujące w Pucharze Europy Michał Makowski - serwismen Osoby współpracujące:
Barbara Frączek - dietetyk
Kadra Narodowa A Mężczyzn
Zawodnicy:
Piotr Habdas - KS Beskidy Bielsko-Biała Michał Michalik - NKN Warszawa Jan Grodecki - AZS Zakopane Paweł Pyjas - KKN Siepraw - Ski Sztab szkoleniowy:
Christian Leitner - trener główny Matic Skube - asystent trenera głównego Robert Lesjak - serwismen Vacat - fizjoterapeuta
Następca Łukasza Kruczka jest już znany. Andrea Morassi trenerem Włochów >> Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet Zawodniczki:
Zuzanna Czapska - NKN Warszawa Zofia Zdort - NKN Warszawa Daria Krajewska - KS Beskidy Bielsko-Biała Sztab szkoleniowy:
Wojciech Szczepanik - trener
SNOWBOARD Kadra Narodowa A Mix - snowboard alpejski
Zawodniczki i zawodnicy:
Aleksandra Król - KS F2 Dawidek Team.Pl Weronika Biela - AZS Zakopane Aleksandra Michalik - AZS Zakopane Maria Chyc - AZS Zakopane Oliwia Pawlikowska - KS F2 Dawidek Team.Pl Oskar Kwiatkowski - AZS Zakopane Michał Nowaczyk - AZS Zakopane Sztab szkoleniowy:
Piotr Skowroński - trener główny Oskar Bom - asystent trenera głównego Grzegorz Salwierak - trener motoryki
Kadra Narodowa Juniorów Mix - snowboard alpejski - szkolenie przy Szkołach Mistrzostwa Sportowego Zawodniczki i zawodnicy:
Zuzanna Galica - KS F2 Dawidek Team.Pl Jakub Gawlak Socka - KS F2 Dawidek Team.Pl Klemens Gąsienica-Byrcyn - AZS Zakopane Małgorzata Gradzik - KS F2 Dawidek Team.Pl Olimpia Kwiatkowska - AZS Zakopane Natasza Piwowarczyk - KS F2 Dawidek Team.Pl Karolina Półtorak - KS F2 Dawidek Team.Pl Natalia Stokłosa - KS F2 Dawidek Team.Pl Zawodnicy szkoleni w oparciu o Okręgowe Związki Narciarskie:
Patryk Majerczyk - KS F2 Dawidek Team.Pl Mikołaj Rutkowski - KS Extremalta Sztab szkoleniowy:
Michał Sitarz - trener prowadzący Marcin Sitarz - trener współpracujący Paweł Dawidek - trener współpracujący
Lekarze w PZN:
Stanisław Szymanik - lekarz główny PZN, wszystkie Kadry Narodowe Mateusz Mackoś - lekarz ortopeda, konsultant - wszystkie Kadry Narodowe
ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Mecz w Gdańsku obnażył polską piłkę. "Nikt nie powinien dolewać oliwy do ognia"