KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Daria Domraczewa zabrała głos po pobiciu jej brata przez białoruską milicję

"Nienawidzę was OMON! Nie jesteście resortom siłowym, jesteście słabi" - napisała na swoich mediach społecznościowych Daria Domraczewa. Biathlonistka protestuje przeciwko działaniom białoruskiej milicji, która pobiła jej brata.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Aleksander Łukaszenka uwielbiał pokazywać się publicznie z Darią Domraczewą Materiały prasowe / Służby prasowe Prezydenta Białorusi / Aleksander Łukaszenka uwielbiał pokazywać się publicznie z Darią Domraczewą.
W weekend brat Darii Domraczewej został brutalnie pobity po protestach w Mińsku. Według świadków nie eksponował zakazanych symboli, ani haseł. Z licznymi obrażeniami trafił do szpitala, który opuścił na własną prośbę w poniedziałek.

Czterokrotna mistrzyni olimpijska w Biathlonie na swoim Facebooku skomentowała sprawę. Uważa, że wszystkie takie sytuacje są niepotrzebne i prowadzą w złym kierunku.

"Bezcelowe jest zwalnianie, aresztowanie i pałowanie ludzi na ulicach. Nieważne, czy przypadkiem znaleźli się w 'gorących' punktach, czy też celowo. Czy to byli twoi bliscy, czy nie. Wszyscy są równi. Jasnym jest, że takie działania jeszcze bardziej zaogniają różnice i komplikują sytuację" - pisze Domraczewa.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: była gwiazda narciarstwa szaleje na wakeboardzie

Zdaniem biathlonistki nic nie wskazuje na to, że sytuacja w kraju się poprawi. Według niej obywatele powinni być traktowani inaczej niż dotychczas.

"Organy państwowe, aby uregulować sytuację i rozwiązać problemy ludzi, powinny znaleźć lepsze sposoby niż aresztowania, zwolnienia i pobicia. Nie jesteśmy ludźmi pierwotnymi. Ludzie chcą być wysłuchani. Wszyscy powinni się uspokoić i wszystko ocenić. Może to przybliży nas do celu: sprawiedliwego, pięknego i rozwijającego się państwa. Wszyscy mamy taki cel" – skomentowała biathlonistka.

Daria Domraczewa jest uważana za najbardziej wpływową kobietę na Białorusi. Czterokrotna mistrzyni olimpijska popierała prezydenta Alaksandra  Łukaszenkę i  żyła bardzo dobrze w swojej ojczyźnie. Za zasługi sportowe otrzymała państwowe odznaczenie z rąk Łukaszenki. Wszystko zmieniło się w sierpniu po wyborach prezydenckich u naszych wschodnich sąsiadów. Domraczewa od tamtego momentu nie wspiera już publicznie obecnego prezydenta.

Zobacz też:
[urlz=/biathlon/904636/bialoruska-milicja-skatowala-nikite-domraczewa-to-brat-legendy-sportu]Białoruska milicja skatowała Nikitę Domraczewa. To brat legendy sportu
[/urlz]

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • steffen Zgłoś komentarz
  Na miejscu Łukaszenki bym uważał. Domraczewa nieźle strzela ;)
  • yes Zgłoś komentarz
   Przypomnę, że mężem Domraczewej jest (a przynajmniej był) od 2016 r. Ole Einar Bjørndalen, Piszę dlatego, że SF zazwyczaj przypominają o faktach dotyczących osób...
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×