Żużel. Brak Bacha dał się we znaki. Kaczmarek wraz z juniorem autorami sensacji na Łotwie [NOTY]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Daniel Kaczmarek
WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Daniel Kaczmarek
zdjęcie autora artykułu

Optibet Lokomotiv Daugavpils przegrał u siebie z Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz (44:45). Goście sprawili sensację za sprawą Daniela Kaczmarka, a także dzięki świetnej dyspozycji juniora. W szeregach miejscowych widoczny był brak Rene Bacha.

Noty dla zawodników Optibet Lokomotivu Daugavpils:

Jewgienij Kostygow 4-. W pierwszej części zawodów był niepokonany. W kolejnych wyścigach zdecydowanie obniżył loty i nie błyszczał już tak, jak wcześniej.

Daniił Kołodinski 2-. Nieudane zawody w jego wykonaniu. Był w stanie pokonać jedynie dwóch zawodników gości, którzy zaprezentowali się jeszcze gorzej niż żużlowiec z Łotwy.

Adam Ellis 4+. Dopiero w czwartej serii Baliński zabrał mu miano niepokonanego zawodnika. Mimo dobrej zdobyczy punktowej, wraz z Morrisem zawiódł w ostatniej gonitwie dnia, gdzie zwyciężył osamotniony żużlowiec gości.

ZOBACZ WIDEO Stanisław Chomski tłumaczy swoje nieoczywiste decyzje. "To są szachy"

Kjastas Puodżuks 3. Rozpoczął spotkanie od zera, a następnie został zmieniony. Z uwagi na brak możliwości zastosowania rezerwy taktycznej otrzymał szansę w trzeciej serii i wykorzystał ją w 100 procentach. W kolejnych wyścigach zaprezentował się przyzwoicie.

Nick Morris 4+. W swoim trzecim starcie przegrał podwójnie i to w dodatku z Ivaciciem, który do tamtego czasu nie pokonał żadnego rywala. W ostatniej gonitwie mógł zapewnić swojej drużynie zwycięstwo, ale nie był w stanie dogonić Kaczmarka.

Ricards Ansviesulis 1. Kompletnie nieudany występ łotewskiego juniora, który w niedzielę nie zdobył żadnego punktu.

Ernest Matjuszonok 2-. Miał dużo pecha w biegu juniorskim, kiedy to odpadł mu element motocykla i został wykluczony. Później pokonał dwóch rywali, w tym seniora - Damiana Dróżdża.

Noty dla zawodników Metalika Recycling Kolejarza Rawicz:

Damian Dróżdż 1. Jedyny swój punkt zdobył na inauguracje, kiedy to jego rywale zwyciężyli podwójnie. W kolejnych dwóch wyścigach dojechał do mety na końcu stawki i na tym zakończył swój udział w meczu. Fatalny był to występ 25-latka.

Damian Baliński 4. W pierwszej części zawodów dorzucał cenne punkty do dorobku swojej drużyny. Druga była jeszcze lepsza w jego wykonaniu, bowiem wygrał dwa wyścigi z rzędu. Błąd popełnił w ostatniej gonitwie, z której przez drugie ostrzeżenie został wykluczony.

Matic Ivacic 2-. W swoim trzecim starcie wraz z Douglasem zwyciężyli podwójnie. Były to jedyne punkty, jakie Słoweniec zdobył w starciu na Łotwie.

Ryan Douglas 3+. Jego występ to istna sinusoida. Potrafił wygrywać ze swoim kolegą z pary podwójnie, ale też kończyć wyścigi z zerowym dorobkiem punktowym. Australijczyk pomógł jednak znacząco swojej drużynie, dojeżdżając na trzecim miejscu w biegu czternastym, dzięki czemu rawiczanie zwyciężyli 4:2 i objęli prowadzenie, które utrzymał Kaczmarek.

Daniel Kaczmarek 5. Jego występ nie był idealny, bo w trzeciej serii dał się objechać rywalom. Jednak w swoim dorobku zapisał trzy zwycięstwa biegowe i wygrał najważniejszą gonitwę dnia, mimo tego, że przez wykluczenie Balińskiego był osamotniony. To dzięki niemu zespół z Rawicza wygrał w Daugavpils.

Tom Brennan 5+. Gdyby nie zwycięstwo w piętnastym wyścigu Kaczmarka, goście przegraliby to spotkanie. Ale w ciągu całego meczu rawiczan w grze utrzymywał właśnie ich junior, który odjechał fenomenalne spotkanie. Brytyjczyk wygrał cztery wyścigi, a plecy rywali musiał oglądać tylko w dziesiątej gonitwie.

Bartosz Curzytek 1+. Ten plus należy mu się za to, że w wyścigu juniorskim dojechał po dwa darmowe punkty. Gdyby nie wykluczenia rywali, zapewne zakończyłby spotkanie z zerem.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Przeczytaj także: Siódemka kolejki. Zaskakujący występ Brytyjczyka. Aż trzech zawodników Kolejarza w zestawieniu Uratował cenne punkty dla Kolejarza Rawicz. "Wywiązał się ze swojej roboty"

Źródło artykułu:
Czy Metalika Recycling Kolejarz Rawicz znajdzie się w fazie play-off 2. Ligi Żużlowej?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)