Żużel. Menadżer Wybrzeża dosadnie po meczu z Orłem. Zawodnicy mają skupić się na jednym

Podczas meczu z H.Skrzydlewska Orłem, Rasmus Jensen nie ukrywał pretensji do przygotowania pól startowych. Zdanie Duńczyka ripostuje Eryk Jóźwiak, w którego ocenie trzeba skupiać się na tym, co ma się do zrobienia.

Michał Gałęzewski
Eryk Jóźwiak WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Eryk Jóźwiak
Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygrało z H.Skrzydlewska Orłem 51:39, jednak w dwumeczu to łodzianie zwyciężyli różnicą jednego punktu. Na początku gdańszczanie nie potrafili jednak zbudować przewagi. Czy zgodnie z oceną Rasmusa Jensena był to efekt przygotowania pól startowych? - Ja bym proponował, żeby wszyscy zawodnicy skoncentrowali się na tym, co mają do zrobienia - powiedział wprost Eryk Jóźwiak.

- W Landshut też trzecie pole było bardzo złe, a Mads Hansen nas z niego przywiózł na 5:1. Tak to skomentuję - skoncentrujmy się na pracy. Możemy powiedzieć, że słońce za dobrze świeciło, ale z każdego pola dało się wygrywać, co pokazali Adrian Gała czy Timo Lahti, a także zawodnicy z Łodzi. Trzeba skupić się na pracy, a nie usprawiedliwiać w ten sposób niedyspozycję w biegu - dodał menadżer.

Zawodnicy z Gdańska wygrali w dwumeczu z H.Skrzydlewska Orłem 19 na 30 biegów, a i tak bonus pojechał do Łodzi. - To tam przegraliśmy bonus, gdybyśmy zdobyli 1-2 punkty więcej, to mielibyśmy bonus. Nie możemy patrzeć na to w kontekście jednego meczu, a nie dwóch - ocenił.

W ostatnich trzech meczach, gdańska drużyna zwyciężyła dwukrotnie. - Krok po kroku idzie to w dobrym kierunku, ale nadal rozdajemy punkty rywalom. Jak zaczniemy je odbierać, to będziemy szczęśliwi. Musimy ciężko pracować - podkreślił Eryk Jóźwiak.

W przyszły weekend miał odbyć się mecz gdańszczan w Rybniku, jednak został on przełożony. Czy przerwa przyda się zespołowi znad morza? - Taki jest kalendarz. Jak mielibyśmy jechać jutro, to byśmy jechali, ale mamy dwa tygodnie przerwy - podsumował menadżer.