Żużel. Ponad dwie godziny przerwy w meczu w Szwecji. Bardzo dobry występ jedynego Polaka

W niedzielne popołudnie na torze Gislaved odbyło się awansem spotkanie czwartej rundy rozgrywek Allsvenskan. W meczu tym kibice byli świadkami ok. dwugodzinnej przerwy. Bardzo dobrze zaprezentował się w nim jedyny z Polaków.

Stanisław Wrona
Wiktor Jasiński WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Wiktor Jasiński
Pojedynek Smalanningarny z Ornarną rozpoczął się o godzinie 15 i już w drugim wyścigu doszło w nim do dosyć niebezpiecznego upadku Johannesa Starka. Zawodnik opuścił tor w karetce, która musiała udać się do szpitala. Gdy oczekiwano na zastępczy ambulans, stadion nawiedziły opady deszczu. Ponieważ pogoda była zmienna, przez pewien czas zastanawiano się nad decyzją co do kontynuowania zawodów. Ostatecznie po godzinie 17 na tor wyjechały ciągniki, które przygotowały nawierzchnię i mecz udało się rozegrać do końca.

Spotkanie w ramach rozgrywek Allsvenskan, przy osłabieniu gości było bardzo jednostronne. Gospodarze dosyć szybko osiągnęli w nim przewagę, systematycznie ją powiększając. Tylko w końcówce, gdy mecz był już rozstrzygnięty, gościom udało się minimalnie zredukować rozmiary porażki, lecz ostatecznie i tak górą wyraźnie byli gospodarze, wygrywając 54:36.

Liderami gospodarzy byli Mathias Thoernblom i Wiktor Jasiński. Ten pierwszy zdobył 14 punktów w pięciu startach, a zawodnik Moje Bermudy Stali Gorzów przy swoim nazwisku zapisał 14 "oczek" z dwoma bonusami, uzyskanych w sześciu występach. W ekipie Smalaninngarny zastosowano dodatkowo zastępstwo zawodnika za nieobecnego Szymona Szlauderbacha. W szeregach gości najlepiej zaprezentował się Ludvig Lindgren, autor 12 punktów z bonusem w sześciu biegach.