Żużel. Prawie idealny występ seniorów Kolejarza Rawicz. Ellis nie uchronił swojej drużyny przed porażką [NOTY]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Romulad Rubenis / Na zdjęciu: Daniel Kaczmarek
WP SportoweFakty / Romulad Rubenis / Na zdjęciu: Daniel Kaczmarek
zdjęcie autora artykułu

Świetne występy w starciu z Optibet Lokomotivem Daugavpils zanotowało czterech seniorów Metalika Recycling Kolejarza Rawicz (52:38). Gości przed porażką nie zdołał uchronić Adam Ellis, zdobywca 16 punktów i bonusa.

Noty dla zawodników Metalika Recycling Kolejarza Rawicz:

Daniel Kaczmarek 5-. Pierwszy wyścig dnia ukończył na ostatniej pozycji, a jego zespół przegrał podwójnie. Szybko jednak znalazł odpowiednie przełożenia i w kolejnych biegach był niepokonany.

Damian Baliński 5. Dopiero w czwartej serii sposób na niego znalazł Ellis, który okazał się minimalnie lepszy. Oddał bieg nominowany z uwagi na zwycięstwo jego drużyny już po dwunastej gonitwie.

Damian Dróżdż 1. W zeszłym sezonie był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny, w tym jest najsłabszym ogniwem. Kolejny mecz, o którym żużlowiec rawiczan będzie chciał szybko zapomnieć. W całym spotkaniu pokonał jedynie Puodżuksa.

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski: KSM? Nie tędy droga

Josh Pickering 5-. W pierwszej części zawodów był niepokonany. Później dwukrotnie musiał oglądać plecy najskuteczniejszego zawodnika gości.

Sam Masters 5. Przez pierwsze trzy serie żaden z zawodników Optibet Lokomotivu nie mógł znaleźć na niego sposobu. Udało się to dopiero Ellisowi, który w niedzielę szalał na rawickim obiekcie. Z uwagi na pewne zwycięstwo, oddał wyścig nominowany juniorowi.

Steven Goret 3. Nie najlepiej wyszedł mu start w biegu młodzieżowym, ale zdołał wyprzedzić jednego z juniorów gości. Zaskoczył w czwartej gonitwie, kiedy to wraz z Balińskim pokonał podwójnie Kostygowa i Pedersena. W kolejnych wyścigach z seniorami nie poprawił swojej zdobyczy punktowej.

Krzysztof Sadurski 3-. Po raz drugi w tym sezonie był gościem Metalika Recycling Kolejarza. W biegu juniorskim zrobił to, co do niego należało. W swoim trzecim starcie podniosło mu motocykl, przez co stracił pierwszą lokatę.

Noty dla zawodników Optibet Lokomotivu Daugavpils:

Jewgienij Kostygow 2. Rozpoczął spotkanie od podwójnego zwycięstwa wraz z Ellisem. Był to jednak jedyny pozytywny akcent w tym meczu z jego strony.

Daniił Kołodinski 2. Wszystkie punkty w tym meczu zdobył na juniorach. Nie pokonał żadnego seniora gospodarzy.

Adam Ellis 5. Najskuteczniejszy zawodnik Optibet Lokomotivu. Robił wszystko co mógł, aby pomóc swojemu zespołowi, ale zabrakło punktów jego kolegów z drużyny. Tylko w jednym wyścigu dał się objechać rywalom podwójnie.

Rene Bach - bez oceny.

Kjastas Puodżuks 1. W dwóch ostatnich spotkaniach zaprezentował się z dobrej strony. W starciu z rawiczanami wróciły jednak demony przeszłości. Kompletnie zawiódł swój zespół.

Kevin Juhl Pedersen 2+. Spore były oczekiwania co do jego występu po znakomitym debiucie. W Rawiczu nie było jednak już tak kolorowo jak na domowym obiekcie. Dwukrotnie jednak udało mu się pokonać seniora gospodarzy.

Ernest Matjuszonok 1. Bezbarwny występ drugiego z młodzieżowców ekipy przyjezdnej. Jedyny punkt zdobył dzięki wykluczeniu Dróżdża.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Przeczytaj także: Kłopoty Stali Rzeszów. Kluczowy zawodnik zawieszony! Opolanie pokazali klasę. Utytułowany rywal na kolanach

Źródło artykułu: