Żużel. Świetna forma seniorów Stali. Sparta bez zdecydowanego lidera [NOTY]

Moje Bermudy Stal Gorzów bez większych problemów pokonała Betard Spartę Wrocław 52:38 w meczu 9. kolejki PGE Ekstraligi. Ze świetnej strony pokazali się liderzy drużyny gospodarzy, którzy we czterech zdobyli aż 47 punktów.

Michał Juraszek
Michał Juraszek
Szymon Woźniak WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Szymon Woźniak
Noty dla zawodników Moje Bermudy Stali Gorzów:

Szymon Woźniak 5+. W całym meczu stracił tylko jedno "oczko", dojeżdżając w 11. biegu za plecami Tai'a Woffindena. W pozostałych startach był nieomylny, łącznie zdobywając 12 punktów z 2 bonusami. Znakomity występ.

Anders Thomsen 5-. Jeszcze dwa dni przed niedzielnym meczem wydawało się, że to wręcz niemożliwe, by Duńczyk w nim wystąpił. Tymczasem spokojnie odjechał całe spotkanie, radząc sobie przy tym naprawdę dobrze.

Martin Vaculik 5+. Dopiero w 15. biegu stracił pierwsze punkty. Wcześniej był nieomylny, imponując przy tym szybkością. Kolejny świetny mecz w wykonaniu Słowaka.

Patrick Hansen 1. Nie zdołał zdobyć jakichkolwiek punktów w pierwszych dwóch startach i na tym zakończył się jego udział w tym spotkaniu. W kolejnych biegach był bowiem zastępowany przez Wiktora Jasińskiego.

ZOBACZ WIDEO Magazyn PGE Ekstraligi. Thomsen, Pludra i Bellego gośćmi Musiała

Bartosz Zmarzlik 5+. Nie odnotował perfekcyjnego występu, gdyż raz przegrał z Danielem Bewleyem, a raz z Maciejem Janowskim, jednak na przestrzeni całego spotkania prezentował poziom, do którego przyzwyczaił kibiców.

Oskar Hurysz 1+. Zdobył punkt w biegu młodzieżowym, gdyż zdefektował jadący przed nim Michał Curzytek. W kolejnych starach nie poprawił swojego dorobku.

Oskar Paluch 2+. Wygrał wyścig juniorów w bardzo dobrym stylu, jednak kolejne dwa starty były dla niego mniej udane, bowiem nie zdobył w nich żadnych punktów.

Wiktor Jasiński 1+. Wykorzystał błąd Bartłomieja Kowalskiego, dzięki czemu wywalczył jedno "oczko" w 10. gonitwie. W swoim drugim biegu nie zdołał już poprawić swojej zdobyczy.

Noty dla zawodników Betard Sparty Wrocław:

Mateusz Panicz bez oceny. Wystąpił tylko w jednym biegu.

Daniel Bewley 4+. Świetnie zaczął, pokonując w swoim pierwszym starcie Bartosza Zmarzlika. Później prezentował się solidnie, aczkolwiek bez fajerwerków. Dobry występ, ale nadal ma nad czym pracować.

Tai Woffinden 2. Kolejny słaby występ utytułowanego Brytyjczyka. W siedmiu startach zdobył tylko 7 punktów z bonusem, a udany w jego wykonaniu był tylko jeden bieg, który udało mu się wygrać. Po nim zapisał jednak przy swoim nazwisku jeszcze dwa zera

Maciej Janowski 4+. Od początku męczył się na gorzowskim torze i długo nie mógł znaleźć właściwych ustawień. Dopiero w końcówce pokazał się z lepszej strony, raz pokonując Bartosza Zmarzlika. Solidny występ, jednak stać go na znacznie więcej.

Bartłomiej Kowalski 3. W biegu młodzieżowym przegrał z Oskarem Paluchem, natomiast w kolejnych startach dwukrotnie zrewanżował się juniorowi gorzowskiej drużyny. Generalnie odjechał całkiem solidne zawody, zdobywając w aż sześciu startach 7 punktów z trzema bonusami.

Michał Curzytek 1. Odnotował dwa defekty w dwóch biegach, w których wziął udział. Nie były to udane zawody w wykonaniu tego młodego zawodnika.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Zobacz także: Żużel. Koszmarny wypadek Wiktora Trofimowa [AKTUALIZACJA]
Zobacz także: Żużel. Wybrzeże - Devils. Gdańszczanie w końcu przestali być czerwoną latarnią. Walka o bonus okraszona kontuzją

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×