Żużel. Siódemka kolejki. Rune Holta jak za dawnych lat. Zaskakująca postawa Pedersena

Rune Holta na torze w Opolu wywalczył 13 punktów z bonusem i niewiele brakowało, a zostałby bohaterem PSŻ-u. W Rzeszowie dość niespodziewanie lepszy okazał się Lokomotiv, a nie byłoby to możliwe, gdyby nie fantastyczny występ Kevina Juhla Pedersena.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Rune Hotla WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Rune Hotla
Siódemka 11. kolejki 2. Ligi Żużlowej. Marcin Jędrzejewski (Budmax-Stal Polonia Piła - 14+1 pkt). Dwoił się i troił, by osiągnąć jak najlepsze wynik. Ostatecznie jego drużyna przegrała wysoko, jednak on sam ze swojego indywidualnego występu może być jak najbardziej zadowolony.

Eduard Krcmar (Texom Stal Rzeszów - 13+2 pkt). Pierwsze cztery biegi kończył jako niepokonany. Później było nieco słabiej, jednak Czech w pełni wywiązał się ze swojego zadania. To punktów pozostałych zawodników Stali zabrakło go zwycięstwa.

Peter Ljung (Unia Tarnów - 13+1 pkt). Szwed znacznie przyczynił się do zwycięstwa Jaskółek w Pile. Doświadczony zawodnik w całych zawodach przegrał raz, a jego jedynym pogromcą okazał się Matic Ivacic.

ZOBACZ WIDEO Mariusz Staszewski: Odpalimy i jeszcze dopiszemy punkty do tabeli

Rune Holta (SpecHouse PSŻ Poznań - 13+1 pkt). Choć nie był nieomylny i w jednym biegu stracił pozycję na dystansie, to jednak całościowo jego występ należy zaliczyć na ogromny plus. Zwłaszcza że tydzień wcześniej nie istniał w domowym spotkaniu z Kolejarzem Rawicz. W decydującym o losach meczu wyścigu 15. przyjechał do mety pierwszy, ale jego kolega z pary zajął ostatnie miejsce i PSŻ doznał minimalnej porażki w całym meczu.

Jacob Thorssell (Bedmet OK Kolejarz Opole - 12+2 pkt). Jeden z ojców zwycięstwa Kolejarza nad PSŻ-em Poznań. Szwed w każdym biegu pokonywał przynajmniej jednego rywala, a w 13. wyścigu na ostatnim łuku przeprowadził skuteczny atak na Jonasa Seiferta-Salka, co dało opolanom prowadzenie przed biegami nominowanymi. Po sobotnim spotkaniu wysunął się na drugą pozycję na liście najskuteczniejszych zawodników drugiej ligi.

Kevin Juhl Pedersen (Optibet Lokomotiv Daugavpils - 13 pkt). Zwycięstwo Łotyszy w Rzeszowie jest równie zaskakujące, jak występ młodego Duńczyka. Ten bez większych problemów ogrywał gospodarzy na ich domowym torze. Transfer niespełna 21-latka było strzałem w dziesiątkę działaczy Lokomotivu.

Bartłomiej Kowalski (Bedmet OK Kolejarz Opole - 12 pkt). Bez "gościnnie" startującego w Opolu młodzieżowca Betard Sparty Wrocław opolanie o pokonaniu PSŻ-u mogliby zapomnieć. Mimo defektu i wykluczenia za przejechanie dwoma kołami białej linii zapisał przy swoim nazwisku 12 punktów i znacznie przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu.

***

* Powyższe zestawienie jest wyborem siedmiu najlepszych zawodników kolejki w 2. Lidze Żużlowej. Są oni wybierani zgodnie z obowiązującym regulaminem (w składzie minimum trzech zawodników krajowych - w tym przynajmniej jeden junior).

Zobacz także:
Gdzie i kiedy oglądać żużel w telewizji? Sprawdź program
Dwaj seniorzy Kolejarza mają o czym myśleć. Metamorfoza Rune Holty

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Rune Holta poradziłby sobie w eWinner 1. Lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×