Żużel. Roszada w ekipie Bartosza Zmarzlika. Polak zastąpi Polaka

Działacze Lejonen Gislaved postanowili wykorzystać swoją kartę transferową i dokonać zmiany w swoim składzie. Miejsce w ekipie spod znaku "Lwa" stracił Hubert Łęgowik, którego zastąpi inny Polak.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Daniel Kaczmarek WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Daniel Kaczmarek
Daniel Kaczmarek w tym sezonie miał się ścigać przede wszystkim w Allsvenskan League w zespole Smalanningarny. Dobre wyniki na zapleczu Bauhaus-Ligan  ale i również w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej sprawiły, że działacze Lejonen Gislaved zdecydowały się przesunąć go do pierwszej drużyny "Lwów".

To oznacza, że Lejonen musiało rozstać się z którymś ze swoich etatowych zawodników. Padło na innego Polaka, a konkretniej na Huberta Łęgowika.

"Tak chcemy pracować z naszą podstawową drużyną, jak i drużyną w Allsvenskan. Tak, jak Łęgowik zdobył miejsce w Bauhas-Ligan, dzięki dobrym wynikom w Allsvenskan w ubiegłym sezonie, tak teraz przesuwamy w górę Kaczmarka w ten sam sposób" - czytamy w klubowym komunikacie.

Dwukrotny młodzieżowy mistrz Polski odjechał w tym sezonie dwa mecze w Allsvenskan League i zdobył w nich 10 punktów z bonusem przeciwko Vargarnie Norrkoeping oraz 13 "oczek" w konfrontacji z Valsarną Hagfors.

Kaczmarek został już zarejestrowany i nic nie stoi na przeszkodzie, by zadebiutował we wtorek w meczu wyjazdowym w Eskilstunie.

Czytaj także:
Polak blisko prestiżowego stanowiska. To fatalna wiadomość dla Rosjan
Dwa kluby budują kadry w oparciu o Rosjan

ZOBACZ WIDEO Ogromne problemy brytyjskiego żużla. To dlatego nie poszli śladem Polski


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×