Żużel. Kolejarz pokonał Stal po wyrównanym meczu! Decydował ostatni bieg

OK Bedmet Kolejarz Opole pokonał przed własną publicznością Texom Stal Rzeszów 48:42. Gospodarze zdobyli również punkt bonusowy za zwycięstwo w dwumeczu.

Michał Juraszek
Adrian Cyfer WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Adrian Cyfer
Faworytem spotkania byli gospodarze, którzy chcieli zwyciężyć za 3 punkty, by zwiększyć swoje szanse na wygranie rundy zasadniczej. Dla drużyny z Rzeszowa sobotni mecz był natomiast ostatnim w tym roku.

W Opolu pogoda nie rozpieszczała i pierwszym celem było odjechanie ośmiu biegów, by móc zaliczyć wynik meczu. Starcie od początku było wyrównane, a żaden z zespołów nie potrafił wyraźniej odskoczyć. Po 6. wyścigach na dwupunktowym prowadzeniu byli przyjezdni.

Wtedy jednak pojawiły się mocne opady deszczu, a spotkanie zostało wstrzymane. Na szczęście po kilkunastu minutach przejaśniło się, a pojedynek wznowiono.

Po przerwie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy zyskali przewagę po podwójnym zwyciestwie w 7. gonitwie, nie tracąc jej już do samego końca. Nie byli jednak w stanie odjechać na więcej niż 4 "oczka", dlatego przed biegami nominowanymi oba zespoły miały jeszcze szansę na wygranie tego meczu za 3 punkty.

Opolanie nie dali wyrwać sobie zwycięstwa, ostatecznie wygrywając 48:42. Liderami Kolejarza byli Jacob Thorssell i Oskar Polis, z kolei po stronie gości najbardziej wyróżnili się Timi Salonen, Dawid Lampart i Kevin Woelbert, którzy zdobyli po 9 punktów.