Żużel. Pierwszy komplet Australijczyka w polskiej lidze. Poloniści byli bezradni [NOTY]

Fazę zasadniczą 2. Ligi Żużlowej Metalika Recycling Kolejarz Rawicz przypieczętował zdecydowanym zwycięstwem nad Budmax-Stal Polonią Piła 58:32. Pierwszy komplet punktów w polskiej lidze zdobył Ryan Douglas.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Ryan Douglas WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Ryan Douglas
Noty dla zawodników Metalika Recycling Kolejarza Rawicz:

Daniel Kaczmarek 5+. W pierwszej gonitwie dnia nie znalazł sposobu na Ivacicia. Później był już niepokonany, a bieg nominowany postanowił odstąpić juniorowi.

Tom Brennan 5-. W całym spotkaniu stracił tylko trzy punkty. Młodzieżowiec jadący tym razem na pozycji seniorskiej pokazał się z dobrej strony przed nadchodzącą fazą play-off.

Damian Baliński 5+. Podobnie jak Kaczmarek, jeden jedyny raz pokonał go w pierwszym starcie Ivacic. W czterech kolejnych biegach żaden z zawodników nie był w stanie go pokonać.

ZOBACZ WIDEO Zdradził problemy trójki liderów Unii. Niespodziewane kłopoty

Ryan Douglas 6. Jedyny zawodnik gospodarzy, na którego sposobu nie znalazł żaden z rywali. Zanotował swój pierwszy w karierze komplet punktów w polskiej lidze.

Damian Dróżdż 2. Rozpoczął zawody od indywidualnego zwycięstwa. Później jednak kompletnie zawodził. Goście wygrali tylko dwa wyścigi w całym meczu i w tych biegach brał udział właśnie Dróżdż.

Błażej Wypior 2+. W biegu młodzieżowym zrobił to, co do niego należało. Dobrze też wypadł w 4. wyścigu, w którym udało mu się objąć prowadzenie. Ostatecznie jednak wyprzedził go Ivacic, a także kolega z zespołu. W trzecim starcie nie liczył się w walce o punkty.

Steven Goret 3. Wygrał wyścig juniorski, czego można było się spodziewać. Później udało mu się pokonać jednego z seniorów gości. Otrzymał szansę w ostatniej gonitwie dnia, ale tam nie pokonał żadnego z rywali.

Noty dla zawodników Budmax-Stal Polonii Piła:

Matic Ivacic 4-. W pierwszej części był nieuchwytny. Później było jednak zdecydowanie gorzej. Po trzech z rzędu fatalnych wyścigach na koniec dnia objechał juniora gospodarzy.

Tomasz Orwat 3. Początek zawodów był dla niego nieudany, ale odkuł się w 8. biegu. Później pokonał jedynie dwukrotnie młodzieżowca rawiczan.

Lukas Fienhage 2-. Pojawił się na torze pięciokrotnie i aż cztery razy dojechał do mety na ostatniej pozycji. Zaimponował jedynie w swoim trzecim starcie, gdzie nieoczekiwanie pokonał Dróżdża i wygrał bieg.

Marcin Jędrzejewski - zastępstwo zawodnika

Artur Mroczka 2+. Pierwsze cztery gonitwy z jego udziałem zakończyły się podwójnym zwycięstwem gospodarzy. Przebudził się przed biegami nominowanymi, kiedy to po raz pierwszy w tym spotkaniu wygrał wyścig. Później miał szansę zdobyć kolejną "trójkę", ale uporał się z nim Baliński.

Marcin Ogrodnik 1. Jedyny punkt w tym spotkaniu zdobył w biegu młodzieżowym, którego nie ukończył jego kolega z pary. On sam dojechał ze sporą stratą do miejscowych zawodników. W innych wyścigach był tłem dla rywali.

Kacper Makowski 1. W żadnym wyścigu nie nawiązał walki z zawodnikami gospodarzy.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Przeczytaj także:
Ponownie był ojcem sukcesu swojego zespołu. Byli poloniści pokazali pazur
Zmarzlik wspiął się na wyżyny. Właśnie tak punktującego lidera zabrakło Unii

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Metalika Recycling Kolejarz Rawicz awansuje do eWinner 1. Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×