Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Wkrótce kolejne Turnieje Zaplecza Kadry Juniorów. Odbędą się na dwóch torach

W kalendarzu sportu żużlowego na ten sezon tradycyjnie znalazło się kilka Turniejów Zaplecza Kadry Juniorów. Do tej pory w tym roku rozegrano już trzy takie imprezy, a niebawem odbędą się dwie kolejne.

Stanisław Wrona
Stanisław Wrona
Wiktor Przyjemski WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski
W ostatnich latach już tradycją jest organizowanie w ciągu sezonu cyklu Turniejów Zaplecza Kadry Juniorów. Nie inaczej jest w sezonie 2022. Właśnie poznaliśmy lokalizacje dwóch kolejnych zgrupowań zawodników, którzy startują lub mają aspiracje, by występować w przyszłości w młodzieżowej reprezentacji Polski. W przyszłym tygodniu dwie rundy takich zawodów odbędą się kolejno w Krośnie i Rybniku - 9 i 10 sierpnia.

W tym sezonie odbyły się już trzy Turnieje Zaplecza Kadry Juniorów. Pierwsze takie zawody rozegrano bardzo wcześnie, bo już 30 marca młodzi zawodnicy rywalizowali w Rawiczu. Po biegu dodatkowym triumfował wówczas Sebastian Szostak. Jeszcze zanim sezon nie rozpoczął się na dobre odbył się kolejny turniej, tym razem 13 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie najlepiej zaprezentował się lider formacji juniorskiej w zespole z Bydgoszczy - Wiktor Przyjemski.

Trzecia i jak na razie ostatnia odsłona tej rywalizacji miała miejsce 8 czerwca w Zielonej Górze. We wspomnianych zawodach triumfował Oskar Paluch, który dzień wcześniej ukończył 16 lat. Sprawił on sobie wówczas doskonały prezent na urodziny, pokonując bardziej doświadczonych kolegów z toru. Czwarty turniej miał się odbyć również w Zielonej Górze następnego dnia, został on jednak odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych.

Po zawodach, które zaplanowano na przyszły tydzień w Krośnie i Rybniku, w kalendarzu na ten sezon Turnieje Zaplecza Kadry Juniorów są jeszcze przypisane do kilku dat we wrześniu, a ostatnie powinny odbyć się nawet w październiku. Kolejnych organizatorów poznamy jednak zapewne dopiero na krótko przez wyznaczonymi dla tych imprez terminami.

Czytaj także:
Motor Lublin najlepszy na swoim torze. Komplety Cierniaka i Lamparta
Kapitalni ostrowianie okazali się najlepsi na torze w Częstochowie

ZOBACZ WIDEO Dowhan odpowiada Synowcowi. "Mamy inne zdanie"
Czy śledzisz regularnie wyniki z Turniejów Zaplecza Kadry Juniorów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×