Żużel. Mocne uderzenie ze strony Wybrzeża. Lider zostaje mimo ofert z PGE Ekstraligi!

Zdunek Wybrzeże Gdańsk przedłużyło kontrakt ze swoim liderem! Rasmus Jensen, który robi w ostatnich tygodniach furorę w eWinner 1. Lidze Żużlowej, porozumiał się w sprawie nowego kontraktu.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Rasmus Jensen na prowadzeniu WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Rasmus Jensen na prowadzeniu
Po ostatnich występach Rasmusa Jensena wydawało się, że Duńczyk znajdzie się na celowniku klubów z PGE Ekstraligi. Poprzednie tygodnie, to prawdziwy show w wykonaniu tego żużlowca, który w ostatniej kolejce zdobył 16 punktów i bonus w 6 biegach i w dużej mierze dzięki niemu gdańszczanie mają jeszcze szanse na półfinał eWinner 1. Ligi.

Występy Rasmusa Jensena mogą robić wrażenie. Co prawda jego obecna średnia biegowa - 2,224 nie jest tak "kosmiczna", jednak w dwóch pierwszych meczach w lidze nie poszło mu zbyt dobrze. Od 3. kolejki średnia biegowa Duńczyka to 2,387, a meczowa aż 13,77! W sześciu kolejnych meczach zdobywał minimum 14 punktów.

Już w poniedziałek informowaliśmy, że Duńczyk jest bliski związania się na kolejny sezon ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Teraz klub oficjalnie potwierdził nasze doniesienia.

- To prawda, że interesowały się mną kluby zarówno z PGE Ekstraligi jak i eWinner 1. Ligi Żużlowej. Zdecydowałem się jednak zostać w Gdańsku na czwarty sezon. W Wybrzeżu czuję się bardzo dobrze i wciąż robię postępy. Mam nadzieję, że w piątek na meczu w Bydgoszczy zobaczę na trybunach wielu naszych kibiców - powiedział Rasmus Jensen.

ZOBACZ WIDEO Marek Kępa: Kluby powinny sobie radzić bez KSM

Zdunek Wybrzeże Gdańsk w ostatnich dniach uzgodniło już warunki umów z dwoma innymi zawodnikami - to Timo Lahti oraz Adrian Gała.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy pozostanie Rasmusa Jensena w Zdunek Wybrzeżu to zaskoczenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×