Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Jest odpowiedź kandydata na nowego prezesa ROW-u. "To jakiś żart"

Na początku sierpnia informowaliśmy, że pojawił się kandydat na nowego prezesa ROW-u Rybnik. Otrzymał on specjalne pismo od rady nadzorczej klubu ws. swojej kandydatury. Jarosław Podleśny odpowiedział w wymowny sposób.

Artur Babicz
Artur Babicz
Jarosław Podleśny W kółku Krzysztof Mrozek (fot ASiwek/WP SF) Archiwum prywatne / Na zdjęciu: Jarosław Podleśny. W kółku Krzysztof Mrozek (fot. A.Siwek/WP SF)
Ostatnie sezony w wykonaniu ROW-u Rybnik nie są najlepsze. Wystarczy powiedzieć, że w sezonie 2022 śląski klub do ostatnich kolejek bronił się przed spadkiem z eWinner 1. Ligi. W związku z tym Jarosław Podleśny chciałby przejąć stanowisko prezesa klubu, aby zmienić funkcjonowanie klubu zarówno pod kątem sportowym, jak i organizacyjnym.

Pismo od rady nadzorczej

W artykule z początku sierpnia informowaliśmy o wymianie pism pomiędzy biznesmanem a radą nadzorczą ROW-u Rybnik. Podleśny wówczas zapowiadał chęć kontynuowania tego tematu. Już od 2021 roku próbował on nawiązać kontakt z władzami klubu, ale dopiero wysłanie oficjalnego pisma spowodowało, iż zainteresowano się kandydaturą Podleśnego.

Tomasz Budniok, przewodniczący rady nadzorczej śląskiego klubu, w rozmowie z WP SportoweFakty poinformował, że do biznesmena skierowano oficjalną odpowiedź. - (...) Nasza sytuacja jest już jasna i stabilna, więc możemy podjąć ten temat. Zaznaczyliśmy wprawdzie, że nie prowadzimy obecnie żadnego naboru na nowe władze klubu, ale nie chcemy też pominąć żadnego głosu, który mógłby być istotny. Poprosiliśmy zatem o przedstawienie planu na najbliższe lata - mówił Budniok.

ZOBACZ WIDEO Marek Kępa: Kluby powinny sobie radzić bez KSM

Kandydat na prezesa odpowiada

Jarosław Podleśny nie zwlekał i w obszernym liście odpowiedział na pismo rady nadzorczej. Nowy kandydat na prezesa ROW-u momentami nie krył rozczarowania otrzymaną odpowiedzią z klubu.

"W Pana (odpowiedź jest kierowano bezpośrednio do Tomasza Budnioka - przyp. red) piśmie żenuje mnie brak zaproszenia na spotkanie z Radą Nadzorczą. Żąda Pan bym przedstawił CV i list motywacyjny - proszę mi wskazać POWAŻNĄ spółkę akcyjną, która zatrudnia prezesa w oparciu o najprostsze procedury rekrutacyjne. Naprawdę po analizie mojego CV powierzylibyście mi zarządzanie spółką przez którą przepłynęło w 2022 roku niemal 1,5 miliona złotych przekazanych przez Urząd Miasta Rybnika? To są środki, które w części pochodzą z portfela każdego mieszkańca tego miasta. I Pan proponuje, by kandydat na prezesa ROW Rybnik SA przesłał CV? To jakiś żart Panie Przewodniczący. No chyba że w oparciu o takie standardy działa ROW Rybnik SA co, moim zdaniem, nie świadczy o firmie najlepiej" - pisał Jarosław Podleśny.

Biznesman odniósł się również do tego, iż miałby on przedstawić plan na najbliższe trzy sezonu dla rybnickiego klubu.

"Niepoważny jest też fakt, że żąda Pan bym przedstawił pięciu sponsorów rybnickiego klubu na lata 2023, 2024 i 2025 wraz z nazwami firm i ich zaangażowaniem finansowym w konkretnych sezonach. I Pan jako człowiek działający w biznesie od wielu lat doskonale zdaje sobie z tego sprawę - gdybym dziś zdecydował się wskazać pięć firm, które będą wspierać ROW Rybnik SA w 2025 roku w swoim CV musiałbym wpisać w zakresie swoich kompetencji: "Wróżbiarstwo". Doskonale zdaje Pan sobie sprawę jak działa rynek - wie Pan co to hossa, bessa, inflacja, a w ostatnich czasach - pandemia czy wojna w Ukrainie. Zna Pan wskaźniki biznesowe i trendy rynkowe w oparciu o które funkcjonuje biznes" - kontynuował Podleśny.

Nowy kandydat na prezesa zaproponował również, aby takie same warunki przedstawić obecnemu prezesowi - Krzysztofowi Mrozkowi. Następnie nawołuje do rozliczenia go z założonych planów.

"Kiedy już na samym początku Pana pisma czytam, że "Rada Nadzorcza nie prowadzi naboru, ani nie ogłasza konkursu na stanowisko prezesa klubu" wiem, że w tej całej zabawie nie chodzi o to by znalazł się ktoś, kto spółkę ROW Rybnik SA poprowadzi lepiej i mądrzej niż aktualny prezes Krzysztof Mrozek. Kogoś, kto będzie miał pomysł na rozwój, a nie tylko przetrwanie "do dziewięćdziesiątki". Chodzi o to, by na stanowisku prezesa pozostał Krzysztof Mrozek, a Jarosław Podleśny nie pozostał bez odpowiedzi. To również niepoważne" - dodał kandydat na nowego prezesa ROW-u.

Podleśny chce spotkania

W swoim piśmie Jarosław Podleśny podkreśla, że nie rezygnuje z chęci ubiegania się o stanowiska prezesa żużlowego klubu. Prosi jednak o poważne traktowanie i spotkanie z radą nadzorczą, prezydentem Rybnika oraz ewentualnie przedstawicielami rybnickiej Rady Sportu.

"ROW Rybnik SA potrzebuje nowego spojrzenia. Dojrzałego zarządzania i przede wszystkim perspektywicznego spojrzenia na sferę biznesową i sportową - nie na zasadzie tu i teraz, ale stworzenia planu rozwoju na lata. Moim zdaniem żeby tak się stało, potrzebna jest zmiana osoby bezpośrednio zarządzającej klubem" - zakończył swoje pismo Jarosław Podleśny.

Artur Babicz, dziennikarz WP SportoweFakty.

Zobacz także: PZM podjął decyzję ws. Dobruckiego
Zobacz także: Zmarzlik konsultuje się z Pedersenem

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (12)
 • GajowyStal Zgłoś komentarz
  Nie wiem co się odiwania w Rybniku, ale ciekawa metoda na objęcie fuchy prezesa spółki akcyjnej.
  • .ISN Zgłoś komentarz
   Bardzo mi przykro że ROW Rybnik w tym roku się utrzymał. Może spadek otworzyłby pewnym osobom oczy i przekonał do zastanowienia się nad kolejnym rokiem prezesury pana Mrozka. Kiedyś
   Czytaj całość
   patrzyłem na niego jako na barwną postać, która sobie całkiem dobrze radzi. Niestety, dziś doprowadza klub do upadku. W przyszłym roku już nie będzie cudu utrzymania.
   • Janusz Kukuczka Zgłoś komentarz
    Mrożek moi kochani jest "zabetonowany"! przez "Swoich"desydentow także grochem o płot !!!
    • Kilian666 Zgłoś komentarz
     Rada nadzorcza to jest Mrozek!!!! ludzie proszę !!!!! otwórzcie wreszcie oczy , jeszcze jeden sezon pod tym dyktatorskim przywództwem i koniec z żużlem w Rybniku
     • motogonki Zgłoś komentarz
      Facet dej se spokój, chyba że masz zbyt dużo geldu na koncie. Kiedyś za Mrozka to lujnie i wejdziesz to odbudujesz. Jeszcze trochę to na strzwiki w tym klubie braknie. Więc spokojnie.
      • Poldi Zgłoś komentarz
       Panie Podleśny chyba pana poniosło. Można Mrozka nie lubić, ale prowadzenie klubu to nie montaż korytek pod instalację elektryczną. Jakby tak każdy komu tylko zaświta w głowie
       Czytaj całość
       prezesostwo zostawał prezesem klubu to byłaby jakaś masakra.
       • .ISN Zgłoś komentarz
        Niestety panie Podleśny jest pan na straconej pozycji i mówię to z własnego doświadczenia. Może mieć pan najlepsze pomysły, wspaniały plan uzdrowienia żużla w Rybniku, nawet poparcie
        Czytaj całość
        95% kibiców i tak nic z tego nie wyjdzie. Beton Rady Nadzorczej znajdzie panu takie zapory, że nawet Papierz, Prezydent USA, Kartele narkotykowe czy Jakuza nie dadzą rady. W następnym roku zobaczymy pana prezesa w brylach czornych który znów się wyśmieje z taczek, ale w 2024 spuści ROW Rybnik ... to już 2 Liga. A CO!!!
        • TomaszNowak Zgłoś komentarz
         Pana Podlesnego zapraszamy do Bydgoszczy, niech skontaktuje sie z prezesem Kanclerzem odnośnie sponsoringu. Z pewnościa lepiej na tym wyjdzie niż jako potencjalny prezes ROW-u
         • MarS_80 Zgłoś komentarz
          Ta cała rada nadzorcza to jest takie kółko wzajemnej adoracji z pełnym korytem, bo wiecznie nienachapani... Taki chłopek śląski, w barach szeroki a w doopie wąski... Nie pomalujesz
          Czytaj całość
          farba nie przyjmie... PZPR-owski beton nieskruszony jak PZPN który ma się dobrze, i nie ruszysz leśnych dziadków jak flota się zgadza. Klub to tylko dojna krowa, a kibice łykają myśląc że się coś zmieni, naiwniacy... Kiciuś w odpustowych binoklach ma niezłe plecy ;)
          • Mistrz Kolejorz Zgłoś komentarz
           Oczywiście że z punktu widzenia biznesowego oczekiwania rady nadzorczej wobec kandydata na prezesa klubu są ABSURDALNE .
           • ADMlNlSTRATOR Zgłoś komentarz
            Jak dla mnie, zwykły frajer robiący gównoburzę, niemający kompletnie NIC do zaoferowania. Skoro boi się przesłać CV, to znaczy, że nie ma kompletnie nic do zaoferowania :)
            • tomas68 Zgłoś komentarz
             Przepychanie pustosłowia nic bez niczego, coś za coś byle nie z nim.
             Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
             ×
             Sport na ×