Żużel. Nick Morris i długo, długo nic. Kolejarz mógł liczyć na debiutanta

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Nick Morris
WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Nick Morris
zdjęcie autora artykułu

Optibet Lokomotiv Daugavpils przegrał z OK Bedmet Kolejarzem Opole 41:49 w pierwszym meczu półfinałowym. W szeregach gospodarzy na dobrym poziomie pojechał jedynie Nick Morris. W ekipie gości udany debiut w nowych barwach zaliczył Mathias Thoernblom.

[b]

Noty dla zawodników OK Bedmet Kolejarza Opole:[/b]

Oskar Polis 5. Lider drużyny gości w tym spotkaniu. W każdym biegu przywoził za plecami przynajmniej jednego rywala. Do pełni szczęścia zabrakło pokonania Nicka Morrisa. Polis startował z Australijczykiem trzykrotnie i za każdym razem zwycięsko wychodził zawodnik Lokomotivu.

Mathias Thoernblom 4+. Opolscy kibice mieli obawy co do występu tego zawodnika. Jak się jednak okazało, zupełnie niepotrzebnie. Mało kto spodziewał się takiego wyniku Szweda, a ten pojechał powyżej tego, co od niego oczekiwano. Prezentował się zdecydowanie lepiej od Karola Barana, którego zastąpił w awizowanym składzie. Punktów przy nazwisku Thoernbloma mogło być jeszcze więcej, gdyby nie upadek na punktowanej pozycji w swoim pierwszym starcie. 30-latek swoim debiutem w nowych barwach przekonał do siebie kibiców i działaczy Kolejarza.

Adrian Cyfer 3+. Nie był to wymarzony występ tego zawodnika. 27-latek przeplatał dobre biegi słabszymi. Całkowicie nieudany w jego wykonaniu był początek zawodów, później było już znacznie lepiej. Mimo wszystko początek sezonu 2022 pokazał, że stać go na więcej niż 10 punktów w sześciu startach.

Jacob Thorssell 3. Podobnie jak Cyfer. 9 punktów plus bonus w sześciu startach, jak na trzeciego zawodnika pod względem średniej biegowej w 2. Lidze Żużlowej, nie jest oszałamiającym wynikiem. Szwed ma o czym myśleć i nad czym pracować, ponieważ Kolejarz potrzebuje go w najwyższej formie.

Jakub Krawczyk 4-. Nieco pechowy występ zawodnika startującego na co dzień dla Arged Malesy Ostrów. Z pewnością wpływ na jego postawę miał dość groźny upadek w 8. biegu. Potem młodzieżowiec wystąpił tylko raz i więcej na torze się nie pojawił.

Esben Hjerrild 1+. Przyzwyczaił już w tym sezonie do zdecydowanie lepszych wyników. Duńczyk występu w Daugavpils zdecydowanie nie zaliczy do udanych.

OK Bedmet Kolejarz jest o krok od awansu do finału rozgrywek
OK Bedmet Kolejarz jest o krok od awansu do finału rozgrywek

Noty dla zawodników Optibet Lokomotivu Daugavpils

Jewgienij Kostygow 1+. Z taką postawą krajowego lidera zespołu Lokomotiv nie miał prawa myśleć o pokonaniu Kolejarza. Kostygow z pewnością zdaje sobie sprawę, że to głównie jego (choć nie tylko jego) punktów zabrakło do tego, by odnieść zwycięstwo nad opolanami.

Daniił Kołodinski 2+. Wydaje się, że jako druga linia nie pojechał źle, bo pokonał po razie Jacoba Thorssella, Adriana Cyfera i Esbena Hjerrilda. W dwóch biegach miejscowy przegrywali jednak podwójnie, a 6 punktów w pięciu startach nie wygląda okazale.

Kjastas Puodżuks 2+. Przed meczem zastąpił Adama Ellisa i już wtedy było wiadomo, że będzie mu trudno dorównać do poziomu, jaki w tym sezonie prezentował reprezentant Wielkiej Brytanii. Ostatecznie 36-latek uzbierał tylko 5 "oczek".

Victor Palovaara 2. Rozczarował nie tylko kibiców i działaczy Lokomotivu, ale z pewnością także samego siebie. Wyszedł mu tylko jeden bieg, w którym pokonał Krawczyka i Thorssella. W pozostałych wyścigach nie pokonał już żadnego rywala.

Nick Morris 5+. Najjaśniejszy punkt Łotyszy w meczu z Kolejarzem Opole. Australijczyk kolekcjonował "trójki", a kompletu punktów pozbawił go Jacob Thorssell. Może żałować jedynie tego, że nie otrzymał wsparcia od kolegów z zespołu.

Ricards Ansviesulis 3+. Bardzo nierówny występ młodego Łotysza. Potrafił wygrać z Krawczykiem i dwukrotnie z Cyferem, by w następnym biegu dojeżdżać do mety daleko za rywalami. Mimo wszystko większych pretensji do niego mieć nie można.

Ernest Matjuszonok 2-. Wskoczył do składu w miejsce Kevina Juhla Pedersena, który tego dnia startował w SGP2 w Cardiff. Łotysz w biegu juniorskim pokonał Hjerrilda, potem przywiózł zero i na tym jego udział w meczu dobiegł końca.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Zobacz także: Antyreklama żużla w Cardiff Sparta nie powinna obawiać się wypożyczenia Czugunowa?

ZOBACZ WIDEO Śmiała teoria Jerzego Kanclerza: Polonię w PGE Ekstralidze będzie stać na awans do play-off

Źródło artykułu:
Czy wynik spotkania w Daugavpils jest zaskoczeniem?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)