Żużel. Półtorej godziny czekania na nic. Finał MIMP przerwany

Tylko jedną serię startów udało się przeprowadzić w Częstochowie, gdzie odbywał się finał MIMP. Po trwającym blisko półtorej godziny oczekiwaniu w końcu podjęto decyzję o odwołaniu zawodów z powodu opadów deszczu.

Mateusz Kozanecki
Stan toru w Częstochowie WP SportoweFakty / Konrad Cinkowski / Stan toru w Częstochowie
Finał MIMP odbywał się już po raz 55. Pierwsze zawody przeprowadzone zostały w 1967 roku w Bydgoszczy, a po złoty medal sięgnął Zbigniew Jąder.

W Częstochowie do walki o swój trzeci tytuł w karierze przystąpił Jakub Miśkowiak. Gdyby zwyciężył, zrównałby się liczbą tytułów z Piotrem Świstem, Tomaszem Gollobem i Maciejem Janowskim.

Przed rozpoczęciem zawodów nad stadionem zaczęły zbierać się ciemne chmury. W trakcie pierwszej serii startów spadł deszcz, który po chwili przerodził się w potężną ulewę.

Sędzia Artur Kuśmierz wstrzymał zawody. W międyczasie na torze pojawiło się sporo wody. - Ciężko będzie o ściganie - powiedział w przerwie Mateusz Świdnicki w rozmowie z Canal+ Sport 5.

Przerwa przedłużyła się do kilkudziesięciu minut. Około 19:30 sędzia zszedł do parku maszyn, gdzie rozpoczęły się rozmowy z zawodnikami. Wciąż nie było decyzji odnośnie dalszych losów turnieju.

Oczekiwanie się przedłużało. W końcu na torze pojawiły się służby techniczne, których zadaniem było ściągnięcie wody z toru. Gdy ukończyli swoje zadanie, wciąż nie było decyzji. W końcu sędzia Kuśmierz przekazał, że zmagania zostaną wznowione o godz. 20:30.

To jednak nie nastąpiło. W momencie, w którym turniej miał wystartować od nowa, wciąż padało. Ostatecznie po trwającym półtorej godziny oczekiwaniu zawody zostały odwołane. Nowy termin zostanie podany wkrótce.