Żużel. O awans do finału pojadą osłabieni. Transmisja w WP Pilot

Dwa mecze pozostały do zakończenia rundy zasadniczej duńskiej Speedway Ligaen. W obu weźmie udział zespół Holsted Tigers. Pierwszy z nich już w piątek w Outrup. Transmisja w WP Pilot.

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Norbert Kościuch (kask czerwony) WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Norbert Kościuch (kask czerwony)
Drużyna z Holsted ma szansę wywalczyć bezpośredni awans do wielkiego finału, a nawet wygrać rundę zasadniczą. Do tego drugiego celu potrzebuje dwóch zwycięstw w dwóch meczach, natomiast udział w finale zapewni jej zdobycie trzech punktów. Region Varde jest pewne szóstej pozycji i startu w półfinale.

Bezpośredni awans do finału to będzie duży sukces Tygrysów. Ekipa z Holsted przez większą część sezonu startuje osłabiona. Kontuzje leczą m.in. Nicki Pedersen i Rene Bach. Dodatkowo w piątek zabraknie kolejnego z liderów - Rasmusa Jensena.

Kolejną szansę występu w Danii otrzyma Norbert Kościuch. Polak spróbuje zatrzeć złe wrażenie po środowym występie przeciwko Soenderjylland Elite Speedway. W tym pojedynku wychowanek leszczyńskiej Unii zdobył tylko dwa punkty.

ZOBACZ WIDEO To Lewicki wyniósł Worynę na wyższy poziom? Zawodnik opowiada o współpracy
W porównaniu z przegranym środowym meczem w Grindsted, w ekipie z Outrup także dojdzie do roszad w składzie. Peter Ljung zastąpi Nicka Morrisa, a Antti Vuolas pojedzie w miejsce Bastiana Borke.

Transmisję wideo z meczu można obejrzeć w WP Pilot. Relacja tekstowa LIVE w WP SportoweFakty.

Region Varde Elitesport - Holsted Tigers, godz. 19:00

Region Varde Elitesport: Timo Lahti, Peter Ljung, Tim Soerensen, Nicolai Heiselberg, Antti Vuolas

Holsted Tigers: Jacob Thorssell, Lasse Bjerre, Norbert Kościuch, Thomas Joergensen, Marius Nielsen

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×