Żużel. Kowalski wygrał turniej Zaplecza Kadry Juniorów w Opolu!

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów w Opolu padł łupem Bartłomieja Kowalskiego, który zakończył rywalizację z kompletem punktów. Zawody zostały przerwane po 14. biegu ze względu na mocne opady deszczu.

Michał Juraszek
Bartłomiej Kowalski WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Bartłomiej Kowalski
Warunki od początku nie należały do najłatwiejszych, bowiem opady deszczu pojawiły się jeszcze przed rozpoczęciem zmagań. Tor był jednak przygotowany na tyle dobrze, że nie sprawiał on większych problemów zawodnikom.

Opady stawały się jednak coraz bardziej intensywne i po ponad godzinie dalsze ściganie nie miało po prostu sensu. Ostatecznie rywalizacja została przerwana po 14. biegu.

Zawody padły łupem Bartłomieja Kowalskiego, który w pierwszych trzech startach nie znalazł pogromcy, notując trzy indywidualne zwycięstwa. Na 2. miejscu sklasyfikowany został Wiktor Przyjemski, z kolei na 3. pozycji uplasował się Damian Ratajczak.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Krzysztof Lewandowski, który w Opolu zajął 10. miejsce. Junior For Nature Solutions Apatora Toruń w siedmiu turniejach zdobył łącznie 62 punkty.

Na zakończenie sezonu odbędą się jeszcze dwie rundy Zaplecza Kadry Juniorów. 6 i 7 października młodzi zawodnicy będą bowiem rywalizować w Lublinie.