Żużel. To nie koniec ruchów transferowych Landshut Devils. Kolejny nabytek z U24 Ekstraligi

W sobotę w Landshut świętowano 100-lecie żużla w tym mieście. Była to też dobra okazja do tego, by przekazać nieco wieści dotyczących sezonu 2023. Padły konkretne nazwiska.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Marius Hillebrand WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Marius Hillebrand
W sobotę działacze Trans MF Landshut Devils poinformowali o dojściu do porozumienia z Martinem Smolinskim, który na brak zainteresowania nie narzekał i był bardzo mocno łączony z OK Bedmet Kolejarzem Opole. Teraz wiemy już, że w sezonie 2023 doświadczony Niemiec będzie reprezentował barwy pierwszoligowych "Diabłów".

Do drużyny dołączył Sandro Wassermann, ale i to nie koniec ruchów transferowych. Do zespołu, którego menadżerem będzie Sławomir Kryjom, wraca Marius Hillebrand, który sezon 2022 spędził w U-24 Ekstralidze, a konkretniej w drużynie Motoru Lublin U-24, a następnie został wypożyczony do GKM-u Grudziądz U-24.

- Ostatni sezon nie przebiegł tak, jakbym sobie to wyobrażał. Tym bardziej dziękuję AC Landshut za otrzymaną szansę - powiedział Hillebrand cytowany przez klubowe media.

W minionym sezonie 22-latek wystartował w dziewięciu spotkaniach U24 Ekstraligi. Zdobył w nich 38 punktów i cztery bonusy, co przy liczbie 36 wyścigów dało mu średnią biegową 1,167.

ZOBACZ Historyczny sezon Zmarzlika. Prezes klubu wskazał kluczowy aspekt formy mistrza

Hillebrand będzie musiał się mocno napracować, by przebić się do składu Trans MF Landshut Devils. O miejsce w meczowej piątce będzie musiał rywalizować z Lukasem Baumannem i Sandro Wassermanem, którzy dołączyli do Diabłów z Betard Sparty Wrocław.

Zobacz także:
Lindgren latem rozważał zakończenie kariery
Znana przyszłość Smolinskiego w polskiej lidze

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×